Szczepienie przeciw COVID-19. Od kiedy dawka przypominająca dla dzieci w wieku 5-11 lat? Jest data

Od 3 października dawkę przypominającą szczepienia przeciwko COVID-19 będą mogły przyjmować dzieci w wieku od 5 do 11 lat - poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. - Będziemy dopuszczali pierwszą dawkę przypominającą dla tej grupy wiekowej.

Informację o uruchomieniu szczepień w ramach dawki przypominającej dla dzieci w wieku 5-11 lat minister Adam Niedzielski podał podczas środowej konferencji prasowej.

- Od 3 października dopuszczone będzie szczepienie przypominające przeciw COVID-19 dla dzieci w wieku 5-11 lat - powiedział szef resortu zdrowia. 

Zobacz wideo Czy Polsce grozi stagflacja lub recesja techniczna? Pytamy wiceminister rozwoju i technologii

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

COVID-19. Kolejna dawka szczepionki dla dzieci w wieku 5-11 lat

- Zgodnie z rekomendacją Europejskiej Agencji Leków, która dopuściła szczepienie dla przedziału wiekowego 5-11 lat, (…) szczepionką w wersji junior, my również od 3 października będziemy dopuszczali szczepienie pierwszą dawką przypominającą w tej grupie wiekowej 5-11 lat - zapowiedział Adam Niedzielski. Minister przypomniał, że do tej pory dopuszczony przez Europejską Agencję Leków był tylko schemat podstawowy.

- W najbliższym czasie, na przełomie drugiego i trzeciego października, wystawimy blisko pół miliona e-skierowań dla osób w tym wieku, które oczywiście przeszły przez podstawowy schemat szczepienia - stwierdził minister zdrowia.

Szczepienie przeciw COVID-19. Można już przyjąć czwartą dawkę

Tymczasem dorośli pacjenci mogą już przyjmować czwartą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19. Preparat został stworzony z myślą o nowych mutacjach koronawirusa, takich jak omikron. Jak przygotować się na przyjęcie szczepionki?

Warto dobrze się wyspać, ograniczyć alkohol na kilka dni przed i po szczepione. Warto też zrezygnować z  aktywności fizycznej w dniu szczepienia.

*****

Więcej o: