Coraz więcej zakażonych koronawirusem w Polsce. Adam Niedzielski: Nie jest to jednak nowa fala

Minister zdrowia odniósł się do wzrostu zakażeń koronawirusem w Polsce. Jak stwierdził, "to wynik powakacyjnego powrotu do aktywności społecznej, w tym do szkół". - Nie jest to jednak nowa fala - podkreślił Adam Niedzielski.
Zobacz wideo Białostockie CBŚP zatrzymało podejrzanych o obrót znacznych ilości narkotyków czy organizowanie zaświadczeń potwierdzających szczepienia przeciwko COVID-19

W zeszłą środę Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że "za okres od 1.09.2022-7.09.2022 mamy 21 337 (w tym 3 905 ponownych zakażeń) potwierdzonych przypadków zakażenia". Do wzrostu zachorowań na COVID-19 odniósł się minister zdrowia

"Ostatnie dobowe wzrosty zakażeń to wynik powakacyjnego powrotu do aktywności społecznej, w tym do szkół" - podkreślił Adam Niedzielski, dodając, że podobne wzrosty mogą się jeszcze przez pewien czas utrzymywać. "Nie jest to jednak nowa fala. Co istotne, utrzymuje się niski poziom hospitalizacji covidowej - ok. 2-3 tys." - zaznaczył szef resortu zdrowia.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

KE zatwierdziła szczepionkę uwzględniając podwarianty mutacji Omikron

W poniedziałek Komisja Europejska ostatecznie zatwierdziła szczepionkę przeciw COVID uwzględniającą podwarianty mutacji Omikron BA.4 i BA.5 koncernu BioNTech i Pfizer. To oznacza dopuszczenie preparatu na unijny rynek. Kilka godzin wcześniej zielone światło dla autoryzacji dodała Europejska Agencja Leków.

O decyzji Komisji Europejskiej poinformowała jej przewodnicząca Ursula von der Leyen. Na Twitterze napisała, że koronawirus wciąż stanowi zagrożenie i że ta decyzja pomoże zapewnić bezpieczeństwo tej jesieni. "Szczepienia są nadal najlepszym sposobem ochrony przed COVID-19" - dodała szefowa KE.

Nowy preparat, celowany w podwarianty mutacji Omikron BA.4 i BA.5 może być podawany osobom od 12 roku życia, które otrzymały co najmniej podstawowe szczepienia.

Więcej o: