Pandemia. Nowy Jork znosi obowiązek noszenia maseczek w transporcie publicznym. Po 28 miesiącach

Nowy Jork znosi obowiązek zasłaniania ust i nosa w transporcie publicznym. - Musimy przywrócić trochę normalności do naszego życia... Maski są zalecane, ale opcjonalne - powiedziała w czwartek gubernatorka stanu.

Jak podaje "The New York Times", w czwartek 8 września gubernatorka Nowego Jorku Kathy Hochul ogłosiła zakończenie obowiązku zasłaniania ust i nosa w transporcie publicznym w całym stanie. Nakaz ten obowiązywał nieprzerwanie od prawie dwóch i pół roku (28 miesiącach).

Zobacz wideo Czy noszenie maseczki na otwartym powietrzu ma sens?

Nowy Jork znosi obowiązek maseczek w transporcie publicznym. "Musimy przywrócić trochę normalności"

Jak czytamy, Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom poluzowało swoje zalecenia już w sierpniu. Epidemiolożka CDC (Dentrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom) Greta Massetti podkreśliła wówczas, że wirus zostanie, jednak przebyte infekcje oraz szczepienia zapewniły ludziom zwiększoną ochronę przed ciężkim przebiegiem choroby. 

Od 8 września noszenie maseczek w pociągach, autobusach i innych środkach transportu nie jest już obowiązkowe. - Od dzisiaj maski będą opcjonalne - powiedziała Hochul podczas czwartkowej konferencji prasowej, powołując się na zmienione w ostatnim czasie wytyczne CDC, jak cytuje Agencja Reutera. - Musimy przywrócić trochę normalności do naszego życia... Maski są zalecane, ale opcjonalnie - dodała. 

Nowym Jorku wciąż są jednak miejsca, w których maski nadal są wymagane. Wymaga ich od swoich kierowców m.in. Miejska Komisja Taxi & Limousine, nadzorująca m.in. Ubera.

Więcej aktualnych wiadomości ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Pandemia koronawirusa. W stanie Nowy Jork zmniejsza się liczba zachorowań

"The New York Times" zwraca uwagę, że w ciągu ostatnich dwóch tygodni wskaźnik nowych zakażeń koronawirusem w stanie spadł o 31 proc. Liczba zgonów zmniejszyła się natomiast o 17 proc. "Tendencja spadkowa znajduje odzwierciedlenie w całym stanie, z 28-procentowym spadkiem nowych przypadków i 34-procentowym spadkiem zgonów" - czytamy.

Więcej o: