Czwarta dawka szczepionki przeciw COVID-19. Niedzielski zapowiada decyzję dot. wszystkich dorosłych

Czwarta dawka szczepionki przeciw COVID-19 będzie dostępna dla wszystkich dorosłych? Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że decyzja zostanie podjęta w przyszłym tygodniu.

Epidemia koronawirusa znowu się dynamicznie rozwija. 24 sierpnia Ministerstwo Zdrowia przekazało, że w ciągu tygodnia w Polsce odnotowano prawie 27 tysięcy nowych zakażeń, z czego ponad 4,6 tys. to zakażenia ponowne. 138 osób zmarło. Szef resortu zdrowia przekazał w piątek (26 sierpnia), co z czwartą dawką szczepionki przeciwko COVID-19.

Zobacz wideo Białostockie CBŚP zatrzymało podejrzanych o obrót znacznych ilości narkotyków czy organizowanie zaświadczeń potwierdzających szczepienia przeciwko COVID-19

Szczepienia przeciw COVID-19. Niedzielski zapowiada dalsze decyzje dot. czwartej dawki

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że w przyszłym tygodniu zostanie podjęta ostateczna decyzja w sprawie czwartej dawki szczepionki przeciwko COVID-19 dla wszystkich dorosłych. "Szczepionki celowane dla tej grupy są już zamówione" - napisał w mediach społecznościowych szef resortu zdrowia. Dodał, że kwestia szczepień dla osób powyżej 18. roku życia będzie dokładniej omówiona na posiedzeniu Europejskiej Agencji Leków.

Minister zdrowia przekazał również, że do piątkowego poranka czwartą dawką szczepionki przeciw COVID-19 zaszczepiło się 1 milion 33 tysiące osób. Od 22 lipca na czwartą dawkę szczepionki mogą zapisywać się osoby, które ukończyły 60. rok życia oraz te, które mają obniżoną odporność pod warunkiem, że ukończyły 12. rok życia. Już wcześniej tak zwaną drugą dawką przypominającą mogły szczepić się osoby mające 80 lat i więcej.

Więcej aktualnych wiadomości dotyczących koronawirusa znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Gabinet szczepień (zdjęcie ilustracyjne)Horban o szczepionce wzbogaconej o omikron w Polsce. Podał datę

Epidemia koronawirusa. Ponad sześć milionów zakażeń od marca 2020 roku

Od początku epidemii w naszym kraju wykryto w sumie 6 162 667 zakażeń koronawirusem. W tym czasie zmarło 117 007 zakażonych osób. W piątek Ministerstwo Zdrowia przekazało informację o 3852 nowych zakażeniach oraz 40 przypadkach śmiertelnych.

Koronawirus w PolsceNaukowcy: Jesienią w związku z COVID-19 może umrzeć nawet 10 tys. osób

Więcej o: