Koronawirus. Czwarta dawka już wkrótce dla wszystkich pełnoletnich. Jest zapowiedź Niedzielskiego

Dotychczas 300 tysięcy osób przyjęło czwartą dawkę szczepienia przeciw Covid-19 - poinformował na Twitterze minister zdrowia Adam Niedzielski. W sumie na szczepienie czwartą dawką zarejestrowało się 750 tysięcy osób. Z zapowiedzi szefa resortu wynika, że w ciągu kilku tygodni czwarta dawka będzie dostępna dla wszystkich pełnoletnich osób w Polsce.

Adam Niedzielski przypomniał, że szczepienia czwartą dawką, czyli drugą dawką przypominającą, są obecnie dostępne dla osób, które ukończyły 60. rok życia oraz dla osób z obniżoną odpornością, które ukończyły 12. rok życia.

Szef resortu dodał, że na jesieni prawdopodobnie zmienią się rekomendacje w tym zakresie.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

"Wszystko wskazuje na to, że czwarta dawka dla szerszej populacji, przynajmniej 18+, będzie dostępna z początkiem września" - napisał Adam Niedzielski.

Zobacz wideo Dlaczego ceny rosną? Trzy najważniejsze powody

Koronawirus. Dane Ministerstwa Zdrowia o nowych zakażeniach

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę przed południem o 4479 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem (z czego 758 to ponowne zakażenia). Podano także informację o śmierci 16 chorych osób.

W okresie od 28 lipca do 3 sierpnia łącznie odnotowano 21 973 zakażenia. Dla porównania, w okresie od 21 do 27 lipca było to 19 577 nowych zakażeń.

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: