Joe Biden zakażony koronawirusem. Jest komunikat Białego Domu

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden jest zakażony koronawirusem - potwierdził w czwartek Biały Dom. Jak dodano, polityk będzie wypełniał swoje obowiązki w izolacji, a ze współpracownikami będzie komunikował się za pośrednictwem telefonu i internetu.

"Dziś rano prezydent Biden uzyskał pozytywny wynik testu na COVID-19. Jest w pełni zaszczepiony, dwukrotnie otrzymał dawkę przypominającą i doświadcza bardzo łagodnych objawów" - przekazała w czwartkowym komunikacie rzeczniczka Białego Domu Karine Jean-Pierre.

Bieden przyjmuje Paxlovid, pierwszy zarejestrowany doustny lek dla osób chorujących na COVID-19.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Rzeczniczka zaznaczyła, że Joe Biden "odizoluje się w Białym Domu i będzie w tym czasie w pełni wypełniać wszystkie swoje obowiązki". W spotkaniach będzie uczestniczył za pośrednictwem telefonu i aplikacji ZOOM.

Zobacz wideo Co znajduje się w szczepionce na koronawirusa? Wyjaśniamy

Koronawirus. Joe Biden z pozytywnym wynikiem

Zgodnie z zasadami obowiązującymi w Białym Domu, Joe Biden pozostanie w izolacji do momentu uzyskania negatywnego wyniku. Karine Jean-Pierre zapowiedziała, że Biały Dom codziennie będzie przekazywał informację na temat stanu zdrowia prezydenta.

Joe Biden poprzedni test pod kątem COVID-19 wykonywał we wtorek, wówczas uzyskał negatywny wynik. Biały Dom skontaktuje się ze wszystkimi osobami, z którymi spotykał się prezydent w ciągu ostatnich kilkudziesięciu godzin. Dotyczy to m.in. członków Kongresu i dziennikarzy.

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: