Włochy. Prawie 143 tys. przypadków koronawirusa w ciągu doby. Najwięcej zgonów od kwietnia

Włochy ponownie mierzą się z dużą liczbą przypadków koronawirusa. Tylko we wtorek wykryto tam 142 967 zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Zmarło 157 chorych osób. To najwięcej od końca kwietnia - podaje agencja prasowa ANSA. - Pandemia jeszcze się nie skończyła - podkreśla szef Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).
Zobacz wideo Białostockie CBŚP zatrzymało podejrzanych o obrót znacznych ilości narkotyków czy organizowanie zaświadczeń potwierdzających szczepienia przeciwko COVID-19

W ciągu doby wykonano 550 706 testów - to najwyższa liczba od marca. 26 proc. z nich dało wynik pozytywny. Dla porównania dzień wcześniej odsetek pozytywnych testów wynosił 20 proc. ANSA podkreśla, że liczba hospitalizacji wzrosła z 270 do 9724, a pacjentów wymagających intensywnej opieki - z 15 do 375.

Agencja zauważa, że w poniedziałek stwierdzono zakażenie koronawirusem u 37 756 osób, a 127 chorych na COVID-19 zmarło. Od początku pandemii we Włoszech wykryto 19 667 320 przypadków zakażenia. Liczba ofiar śmiertelnych wirusa wynosi z kolei 169 390.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

"Pandemia jeszcze się nie skończyła"

Szef Światowej Organizacji Zdrowia Tedros Adhanom Ghebreyesus powiedział we wtorek, że "pandemia jeszcze się nie skończyła". - I jest jeszcze daleko do jej końca - dodał. Jak zaznaczył, liczba przypadków zakażeń koronawirusem zgłoszonych do WHO wzrosła o 30 proc. w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

- Wirus nadal swobodnie krąży, a rządy nie rozkładają skutecznie ciężaru choroby zgodnie ze swoimi możliwościami, zarówno w przypadku hospitalizacji w ciężkich przypadkach, jak i rosnącej liczby osób w stanie po COVID, często określanych jako "COVID long" - zaznaczył szef WHO.

Tedros Adhanom Ghebreyesus powiedział też, że martwi się, iż rosnąca liczba przypadków spowoduje większe obciążenie systemów opieki zdrowotnej i pracowników.

Więcej o: