Francja. Ponad 200 tys. przypadków COVID-19. Powrót maseczek na południu kraju

We Francji siódma fala pandemii COVID-19 nabiera rozpędu. Minionej doby zostało odnotowanych ponad 200 tys. zakażeń SARS-CoV-2. Na południu kraju władze niektórych miast podjęły decyzję o przywróceniu obowiązku noszenia maseczek.

We Francji trwa siódma fala pandemii COVID-19. Władze sanitarne kraju poinformowały w środę 6 lipca, że w ciągu ostatniej dobry zarejestrowano 206 tys. nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Jak podają, to najwyższe dane od czterech miesięcy. Liczba zachorowań wzrosła o ponad 100 tysięcy w ciągu trzech tygodni.

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo Niedzielski: Naszym celem jest sprowadzenie zakażenia COVID do charakterystyki, jaką ma grypa

Francja. Siódma fala pandemii. Powrót maseczek na południu kraju

- Dotknięty jest obecnie cały kraj, ale wskaźnik zachorowań jest najwyższy w regionie Paryża - poinformował szef resortu zdrowia François Braun. Dodał, że trudno w tej chwili przewidzieć, kiedy nastąpi szczyt fali. - Naukowcy mówią o dwóch lub trzech tygodniach, ale zaznaczają, że prognozy są niepewne - powiedział minister.

Rząd nie podjął na razie decyzji o przywróceniu obostrzeń, ale zarekomendował noszenie maseczek w ogólnodostępnych miejscach. - Wkrótce rząd będzie musiał zaostrzyć przepisy, ponieważ widzimy, że siódma fala gwałtownie rośnie - stwierdził mer Nicei Christian Estrosi.

Ogłosił, że od poniedziałku (11.07) w kilkunastu miastach na Lazurowym Wybrzeżu zostanie wprowadzony nakaz noszenia maseczek w środkach transportu publicznego. Obecnie wymóg ten obowiązuje tylko w placówkach medycznych.

Koronawirus w Polsce. Duży wzrost zakażeń

Jak pisaliśmy, Ministerstwo Zdrowia w środę 6 lipca poinformowało o 964 nowych przypadkach zakażenia SARS-CoV-2. Z kolei we wtorek 5 lipca resort informował o najwyższym od dłuższego czasu bilansie - zarejestrowano 1075 przypadków COVID-19. W ciągu ostatniego tygodnia odnotowano ich 4163.

"Hospitalizacje pozostają na poziomie poniżej 400. Mamy do czynienia z rosnącą liczbą zakażeń, która według prognoz nie stanowi ryzyka dla wydolności systemu opieki zdrowotnej" - przekonywał we wtorek 5 lipca na Twitterze Adam Niedzielski.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: