Adam Niedzielski: Zakładamy, że w lipcu codziennie 300 tys. osób będzie miało kontakt z koronawirusem

W lipcu codziennie 300 tys. osób może mieć kontakt z koronawirusem. Jednak Adam Niedzielski przewiduje, że "bardzo niewielka liczba osób będzie chorowała".

Adam Niedzielski wcześniej poinformował, że od września ruszą szczepienia czwartą dawką. -Przygotowujemy się na scenariusz hospitalizacji 30 tysięcy chorych - ostrzegał minister. Do wzrostu zakażeń ma dojść jesienią. 

Zobacz wideo Białostockie CBŚP zatrzymało podejrzanych o obrót znacznych ilości narkotyków czy organizowanie zaświadczeń potwierdzających szczepienia przeciwko covid-19

Adam Niedzielski ostrzega: W lipcu codziennie 300 tys. osób będzie miało kontakt z koronawirusem

Adam Niedzielski w rozmowie z PAP przekazał, że w lipcu więcej osób może mieć kontakt z koronawirusem. - Zakładamy, że w lipcu codziennie 300 tys. osób będzie miało kontakt z koronawirusem - poinformował minister zdrowia. Szef resortu jednak uspokajał, i tłumaczy, że "bardzo niewielka liczba osób będzie chorowała". Podkreślił, że zwyżka zachorowań na COVID-19 nie ma potencjału na przerodzenie się w kolejną falę zakażeń. 

Mężczyzna w masce - ChinyDwa nowe podwarianty koronawirusa "budzą niepokój". "Staną się dominujące"

Siódma fala zakażeń we Francji 

Z kolei we Francji narasta siódma fala pandemii koronawirusa. Minionej doby (28.06) odnotowano 147 tysięcy zakażeń koronawirusem - podaje  francuskie ministerstwo zdrowia. To najwyższy poziom od trzech miesięcy. Liczba zachorowań wzrosła o 54 procent w porównaniu do danych sprzed tygodnia. Według ekspertów nowa fala pandemii jest spowodowana wariantem BA.5 koronawirusa. Nowa odmiana jest bardziej zaraźliwa, zjadliwa i odporna na szczepionkę od poprzednich.

Przeczytaj więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl

W obliczu pogarszającej się sytuacji epidemicznej premierka Elisabeth Borne zaapelowała wczoraj do Francuzów o zasłaniane twarzy w transporcie publicznym i w zamkniętych pomieszczeniach. Obecnie noszenie maseczek jest obowiązkowe tylko w placówkach medycznych. Premier wezwała też osoby powyżej 60. roku życia do przyjmowania czwartej dawki szczepionki przeciwko COVID-19.

Adam Niedzielski (zdjęcie ilustracyjne)Niedzielski: We wrześniu szczepienie czwartą dawką przeciw COVID-19

******

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: