Korea Północna. Wojsko ustabilizuje dostawy leków. Władze znalazły "wyjaśnienie" dużej liczby zgonów

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un przewodniczył w niedzielę nadzwyczajnemu posiedzeniu Biura Politycznego i nakazał użycie wojska do ustabilizowania dostaw leków w Pjongjangu - poinformowała Agencja Reutera, cytując północnokoreańskie media. Władze wskazały też rzekomy powód dużej części zgonów osób zakażonych. Wskazano m.in. na "nieodpowiednie zażywanie leków" spowodowany "brakiem wiedzy".

Na nadzwyczajnym posiedzeniu Biura Politycznego, które odbyło się w niedzielę, Kim Dzong Un skrytykował "nieodpowiedzialne" podejście do pracy oraz zdolności organizacyjne i wykonawcze rządu i sektora ochrony zdrowia publicznego - podała państwowa agencja prasowa KCNA. Kim oświadczył, że leki zakupione przez państwo nie docierają do ludzi na czas.

Zobacz wideo COVID-19 mocno oddziałuje na chińską gospodarkę? Ekspert wyjaśnia

Koronawirus w Korei Północnej. Kim Dzong Un kazał wojsku "ustabilizować" dostawy leków

Według doniesień północnokoreańskich mediów, Kim nakazał wysłanie "potężnych sił" wojskowego korpusu medycznego w celu "natychmiastowego ustabilizowania zaopatrzenia medycznego w Pjongjangu".

KCNA podała również, że północnokoreański lider odwiedził apteki znajdujące się w stolicy, aby dowiedzieć się, jak wygląda zaopatrzenie w leki i ich sprzedaż.

Więcej informacji na temat epidemii koronawirusa znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Korea Północna. Władze znalazły "wyjaśnienie" dużej liczby zgonów 

Władze Korei Północnej twierdzą, że "duża część" dotychczasowych zgonów była spowodowana przez ludzi "nieostrożnie zażywających leki z powodu braku wiedzy i zrozumienia choroby zakaźnej wywołanej wirusem oraz prawidłowej metody leczenia". Władze w Pjongjangu podały w niedzielę, że łącznie zmarły 42 osoby, podczas gdy kraj rozpoczął czwarty dzień lockdownu, którego celem jest powstrzymanie epidemii wirusa.

Ogółem ogłoszono 820 620 podejrzanych przypadków, z czego 324 550 jest w trakcie leczenia.

(PAP), mma/

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl

Więcej o: