Korea Północna. Lockdown w całym kraju, coraz więcej zmarłych na COVID-19

Kolejnych 15 osób zmarło w ciągu minionej doby na Covid-19 w Korei Północnej - poinformowała w niedzielę oficjalna państwowa agencja północnokoreańska KCNA. Stwierdzono 296 180 nowych zakażeń.
Zobacz wideo COVID-19 mocno oddziałuje na chińską gospodarkę? Ekspert wyjaśnia

W sumie w Korei Północnej, która od początku pandemii koronawirusa aż do minionego czwartku utrzymywała, że nie stwierdziła ani jednego przypadku SARS-CoV-2, zmarły 42 osoby.

Korea Północna przyznała się, że ma u siebie COVID-19. Coraz więcej zmarłych

Z powodu zakażeń w kraju trwa powszechny lockdown. Według KCNA władze obawiają się, że pandemia może zniszczyć Koreę Płn., która ma mocno niedofinansowany system opieki zdrowotnej, ograniczone możliwości testowania i brak programu szczepień.

Koronawirus w PolsceStan epidemii w Polsce. W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie

Północnokoreańska agencja podała, że Pjongjang podejmuje "szybkie państwowe środki nadzwyczajne", aby kontrolować epidemię, ale nic nie wskazuje na to, by władze zamierzały przyjąć międzynarodowe oferty szczepionek.

"Wszystkie prowincje, miasta i powiaty w kraju zostały całkowicie zamknięte. Od rana 12 maja prowadzone są rygorystyczne i intensywne badania wszystkich ludzi" - donosi KCNA.

Więcej wiadomości ze świata na stronie głównej Gazeta.pl>>>

Kim Dzong Un mówi o "wielkim zamieszaniu" 

Dzień wcześniej przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un powiedział, że rozprzestrzenianie się Covid-19 doprowadziło jego kraj do "wielkiego zamieszania" i wezwał do totalnej walki w celu przezwyciężenia epidemii.

Virus Outbreak North KoreaKorea Północna. Już 21 ofiar koronawirusa. Kim Dzong Un mówi o "niepokoju"

Ogółem Korea Północna zgłosiła 820 620 podejrzanych przypadków, z czego 324 550 jest w trakcie leczenia.

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Korea Płn. jest jednym z zaledwie dwóch krajów na świecie, które jeszcze nie rozpoczęły kampanii szczepień przeciwko Covid-19. (PAP)

zm/

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl

Więcej o: