Koronawirus. Korea Północna informuje o pierwszym przypadku śmierci zakażonej osoby

W Korei Północnej zmarła co najmniej jedna osoba, u której potwierdzono zakażenie koronawirusem - poinformowała agencja Reuters, cytując piątkowe oświadczenie północnokoreańskich mediów państwowych.

Dzień po tym, jak władze Korei Północnej poinformowały o wykryciu pierwszego przypadku zarażenia koronawirusem, oficjalna agencja prasowa KCNA przekazała pierwsze dane statystyczne dotyczące rozprzestrzeniania się choroby.

Według agencji gorączka niezidentyfikowanego pochodzenia rozprzestrzenia się w Korei Północnej od końca kwietnia, a 187 800 osób jest obecnie leczonych w izolacji.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Około 350 000 osób miało objawy tej gorączki, z czego 162 200 zostało do tej pory wyleczonych, aczkolwiek KCNA nie podała, u ilu z nich stwierdzono pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa.

Co najmniej sześć osób z objawami gorączki zmarło, a w jednym z tych przypadków potwierdzono zakażenie koronawirusem wariantu Omicron.

Zobacz wideo Największy lęk Putina. Ekspert: Właśnie dlatego od zawsze bał się rewolucji

Korea Północna. Kim Dzong Un zarządził lockdown

KCNA przekazała, że przywódca Kim Dzong Un zwołał w czwartek posiedzenie Biura Politycznego partii i polecił urzędnikom zablokować wszystkie miasta i powiaty w całym kraju oraz wzmocnić środki mające na celu ograniczenie pandemii.

Telewizja północnokoreańska wyemitowała również w czwartek materiał, na którym widać Kima w masce ochronnej na twarzy.

Administracja prezydenta Korei Południowej Yoon Suk-yeola, który objął urząd we wtorek, wyraziła gotowość do zaoferowania Północy pomocy humanitarnej, w tym szczepionek przeciwko koronawirusowi.

Kim Jong Un (zdjęcie ilustracyjne)Korea Północna potwierdziła pierwszy przypadek COVID-19

Korea Północna zablokowała swoje granice z Chinami i Rosją na początku 2020 roku, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa, który po raz pierwszy został wykryty pod koniec 2019 roku w chińskim mieście Wuhan.

Informacja o pierwszym przypadku koronawirusa pojawiła się w momencie, gdy uważa się, że Korea Północna przygotowuje się do siódmej próby nuklearnej lub wystrzelenia międzykontynentalnej rakiety balistycznej.

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl

Więcej o: