Maseczki w aptekach i przychodniach na dłużej. Jest projekt nowego rozporządzenia

Rząd opublikował projekt nowego rozporządzenia w sprawie obostrzeń covidowych. W maju Polacy nadal będą musieli przestrzegać obowiązku noszenia maseczek w aptekach i punktach leczniczych.

Na stronach Rządowego Centrum Legislacji opublikowano w czwartek projekt nowego rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Został skierowany do podpisu premiera Mateusza Morawieckiego. 

Zobacz wideo Prof. Pyrć wyjaśnia, dlaczego tak istotne jest szczepienie w walce z pandemią

Maseczki zostaną z nami do końca maja 2022 roku

Przesądzono w nim m.in., że obowiązek zakrywania nosa i ust maseczką w aptekach, przychodniach i w szpitalach zostanie przedłużony do 31 maja 2022 r.

W rozporządzeniu utrzymano - także do końca maja br. - niektóre dotychczasowe regulacje, m.in. te dotyczące ograniczenia przekraczania koleją granicy polsko-białoruskiej, a także funkcjonowania systemów służących do wymiany informacji związanych z działaniami podejmowanymi w celu zapobiegania oraz przeciwdziałania następstwom wystąpienia epidemii wywołanej zakażeniami koronawirusem SARS-CoV-2.

(PAP) autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl

Przeczytaj więcej informacji o epidemii koronawirusa na stronie głównej Gazeta.pl.

958 zakażeń koronawirusem. Zmarły 24 osoby z COVID-19

Minionej doby badania potwierdziły 958 zakażeń koronawirusem, w tym 91 ponownych. Zmarły 24 osoby z COVID-19 - poinformowano w czwartek 28 kwietnia na stronach rządowych. Wykonano 13 856 testów w kierunku SARS-CoV-2. Na COVID-19 zmarło trzech chorych, a w wyniku współistnienia COVID-19 z innymi chorobami - 21 osób.

Łącznie od 4 marca 2020 r., gdy wykryto w Polsce pierwsze zakażenie SARS-CoV-2, potwierdzono 5 994 818 przypadków. Zmarły 116 022 osoby z COVID-19. (PAP)

Autorka: Agata Zbieg agz/ joz/

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl. 

Więcej o: