Maseczki - jedyne obostrzenie zostanie przedłużone. W jakich miejscach obowiązuje?

Zgodnie z zapowiedziami rzecznika Ministerstwa Zdrowia, obowiązek noszenia maseczek zostanie utrzymany, ale tylko w niektórych miejscach. Dotyczy to m.in. aptek, szpitali i przychodni.

- Obowiązek zakrywania nosa i ust maseczką w aptekach, przychodniach i w szpitalach zostanie utrzymany - powiedział we wtorek Polskiej Agencji Prasowej rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Zobacz wideo Niedzielski: Naszym celem jest sprowadzenie zakażenia COVID do charakterystyki, jaką ma grypa

Koronawirus w Polsce. Obowiązek zasłaniania nosa i ust w aptekach oraz przychodniach zostaje utrzymany

28 marca zniesiony został obowiązek zakrywania maseczką ust i nosa w pomieszczeniach zamkniętych, z wyjątkiem budynków, w których prowadzona jest działalność lecznicza i aptek.

W obowiązującym rozporządzeniu Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii zapisano, że do 30 kwietnia nakazuje się noszenie maseczek w aptekach i w budynkach, gdzie prowadzona jest działalność lecznicza. Jak się okazuje, przepis ten zostanie przedłużony.

Przeczytaj więcej informacji o epidemii koronawirusa na stronie głównej Gazeta.pl.

- Obowiązek ten zostanie utrzymany-  przekazał rzecznik MZ. Niebawem, jak zapowiedział, pojawi się nowe rozporządzenie w sprawie ograniczeń.

Koronawirus w Polsce - liczba zakażeń 26 kwietnia 2022 roku

Minionej doby badania potwierdziły 1356 zakażeń koronawirusem, w tym 128 ponownych. Zmarło 29 osób z COVID-19 - poinformowano we wtorek na stronach rządowych. Wykonano 16 332 testy w kierunku SARS-CoV-2.

Na COVID-19 zmarło sześciu chorych, a w wyniku współistnienia COVID-19 z innymi chorobami - 23 osoby. Łącznie od 4 marca 2020 r., gdy wykryto w Polsce pierwsze zakażenie SARS-CoV-2, potwierdzono 5 992 820 przypadków. Zmarło 115 977 osób z COVID-19.

(PAP) Autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl /ktl/ joz/ ; Autorka: Agata Zbieg

 Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl. 

Więcej o: