Adam Niedzielski: Zarekomendowałem zniesienie noszenia maseczek od kwietnia

Zarekomendowałem premierowi, żeby od początku kwietnia znieść rozwiązania dotyczące noszenia maseczek, nakładania kwarantanny i izolowania - powiedział w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski na antenie Radia Plus. Minister przekazał też najnowsze informacje o liczbie zakażeń wykrytych w ciągu ostatniej doby w Polsce.

Minister zdrowia Adam Niedzielski w czwartkowej rozmowie z Radiem Plus wyjaśnił, że brak wzrostu obciążenia szpitalnego "otwiera pewną przestrzeń do dalszych decyzji związanych z maseczkami i przejściem ze stanu epidemii, do stanu zagrożenia epidemicznego".

Zobacz wideo Niedzielski: Naszym celem jest sprowadzenie zakażenia COVID do charakterystyki, jaką ma grypa

Do kiedy maseczki? Niedzielski zarekomendował premierowi zniesienie obostrzeń od kwietnia

Poinformował, że przedstawił premierowi propozycję zniesienia od początku kwietnia obostrzeń dotyczących noszenia maseczek, kwarantanny i izolacji.

- Jest to taka decyzja, moment, w którym zaczynamy koronawirusa traktować jako jedną z chorób, które po prostu gdzieś w naszym otoczeniu istnieją. Są cały czas oczywiście groźne, ale mamy je w coraz większym stopniu pod kontrolą - wytłumaczył.

Więcej informacji na temat epidemii koronawirusa znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zdjęcie ilustracyjneGwałtowny wzrost zakażeń i zgonów na COVID-19. WHO: Widzimy tylko wierzchołek

Niedzielski: 12 300 nowych zakażeń COVID-19

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował też, że w czwartek zanotowano 12 300 nowych zakażeń koronawirusem. Szef resortu zdrowia zaznaczył, że jest to mniej zakażeń niż w ubiegłym tygodniu, kiedy resort przekazał informację o 13,4 tys. zakażeniach. - Mamy blisko dziesięcioprocentowy spadek - dodał.

Samochody (zdjęcie ilustracyjne)Opole. 82-latka podejrzewana o uszkodzenie ponad 40 samochodów

- Rzeczywiście w ostatnim czasie te spadki zdecydowanie zredukowały tę skalę, bo jeszcze tydzień, dwa tygodnie temu, mieliśmy spadki rzędu 30 proc., a one teraz są jednocyfrowe - dodał. Podkreślił, że ważne jest, że cały czas maleje liczba hospitalizacji

(PAP) Autorka: Aleksandra Kiełczykowska, ak/ joz/

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl

Więcej o: