Koronawirus w Polsce. Waldemar Kraska: Pięć tys. nowych przypadków, jedna osoba zmarła

Mamy pięć tys. nowych przypadków zakażeń koronawirusem - poinformował w poniedziałek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. W związku z wirusem zmarła jedna osoba.
Zobacz wideo Niedzielski: Naszym celem jest sprowadzenie zakażenia COVID do charakterystyki, jaką ma grypa

Wiceminister zdrowia powiedział w Polskim Radiu 24, że widoczny jest "spadek liczby nowych zakażeń koronawirusem". - Widzimy to w codziennych statystykach. Dziś jest to pięć tys. nowych przypadków, zmarła jedna osoba - dodał w poniedziałek 14 marca.

Koronawirus w Polsce. Waldemar Kraska: Spadek liczby nowych zakażeń

W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia przekazało informację o pięciu tys. nowych zakażeń koronawirusem oraz jednej zmarłej osobie. W niedzielę resort przekazał, że badania potwierdziły kolejne 7580 zakażeń, w tym 812 ponownych. Resort przekazał też, że zmarło 10 osób z COVID-19

Więcej wiadomości na temat koronawirusa znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Szczepienie (zdjęcie ilustracyjne)Szczepienia dzieci z Ukrainy - Ministerstwo Zdrowia opublikowało wytyczne

Ministerstwo Zdrowia: W Polsce od początku epidemii podano ponad 53 mln dawek szczepionki

W pełni zaszczepionych, czyli dwiema dawkami preparatów od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca lub jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson, jest 22 283 950 osób - to dane na 13 marca 2022 r. Od 1 marca w Polsce dostępna jest także szczepionka firmy Novavax. Pełny cykl obejmuje dwie dawki, z zachowaniem odstępu co najmniej 21 dni.

Podano także 11 295 661 dawek przypominających. Dzienna liczba szczepień wyniosła 14 319. Łącznie do Polski dostarczono 107 707 090 dawek, z których 55 974 230 dotarło do punktów szczepień. Zutylizowano dotąd 788 420 dawek szczepionki.

Zgłoszono 18 495 niepożądanych odczynów. Większość z nich była łagodna, objawiająca się zaczerwienieniem i krótkotrwałą bolesnością w miejscu wkłucia. Inne odczyny - poza łagodnymi - jakie zanotowano, to m.in. ból głowy, omdlenie, duszność, gorączka i zawroty głowy. (PAP)

Autorka: Agata Zbieg/ pif/ ok/

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl

Więcej o: