Poznań. Darmowe testy na SARS-CoV-2 dla uchodźców z Ukrainy

Uchodźcy z Ukrainy mogą w Poznaniu skorzystać z bezpłatnych testów na obecność koronawirusa - poinformował we wtorek poznański magistrat. Darmowe badania prowadzi Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego.
Zobacz wideo Przejście graniczne w Dolhobyczowie. Ukraińcy uciekają do Polski

Prowadzony przez uczelnię punkt pobrań wymazów do testów na obecność SARS-CoV-2 znajduje się przy ulicy Rokietnickiej 8 i działa we wszystkie dni tygodnia. Na wizyty w punkcie nie trzeba się wcześniej rejestrować.

Wielkopolska. Uchodźcy z Ukrainy będą mogli bezpłatnie zbadać się na obecność koronawirusa

Chętni do poddania się badaniu w Poznaniu muszą zabrać ze sobą paszport lub inny dokument potwierdzający tożsamość. Obywatele Ukrainy muszą również przygotować adres miejsca pobytu w Polsce oraz aktualny numer telefonu.

Magistrat podał, że wyniki badania będzie można odebrać po zarejestrowaniu na stronie www.wynikicovid.ump.edu.pl lub osobiście, dzień po pobraniu wymazu od godz. 12:00. Od poniedziałku do piątku punkt działa od godz. 9:00 do 17:00, w soboty od godz. 8:00 do 16:00, a w niedzielę od godz. 8:00 do 12:00.

Więcej informacji o punkcie pobrań można znaleźć na stronach internetowych: drive-thru.ump.edu.pl/ oraz uczelnia.ump.edu.pl/covid/

Więcej na temat wydarzeń w Polsce i na świecie przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Uczniowie (zdjęcie ilustracyjne) Czarnek: Ukraińscy uczniowie będą mogli uczyć się w Polsce. Jest ich 140 tys.

Koronawirus w Wielkopolsce. Ponad 1,7 tys. nowych zakażeń w ciągu doby

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek, że minionej doby w Wielkopolsce potwierdzono 1720 zakażeń SARS-CoV-2. Z powodu COVID-19 lub współistnienia tej choroby z innymi schorzeniami zmarło 16 mieszkańców regionu. (PAP)

Autor: Szymon Kiepel/ szk/ mir/

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl

***

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule:

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Specjalne wydanie po ukraińsku z najnowszymi informacjami z Ukrainy. Gazetę możesz pobrać bezpłatnie tutaj.

Więcej o: