Piotr Müller: 9600 zakażeń koronawirusem w ciągu ostatniej doby. W marcu możliwe luzowanie obostrzeń

Ostatniej doby stwierdzono 9600 nowych przypadków zakażenia koronawirusem - poinformował w poniedziałek rzecznik rządu Piotr Müller. - Jeśli tendencja spadkowa się potwierdzi, w marcu można mówić o pewnym luzowaniu obostrzeń - dodał.

- Przed chwilą pytałem rzecznika ministerstwa zdrowia, 9600 osób, stwierdzanych zachorowań, więc ta liczba maleje - powiedział w poniedziałek 21 lutego Piotr Müller w Radiu Plus. Jak dodał, jeśli tendencja spadkowa by się potwierdzała, to "faktycznie w marcu można byłoby mówić o pewnym luzowaniu obostrzeń" covidowych. - Jak daleko idących, to już trudno powiedzieć na ten moment - zaznaczył.

Zobacz wideo Skąd naprawdę wzięły się wysokie ceny energii? Ekspert wyjaśnia

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Piotr Müller: "Koronawirus już nie raz potrafił niestety pokazać swoje czarne oblicze"

- Liczę na to, że faktycznie w marcu będzie można pokazywać dobre decyzje, aczkolwiek jestem zawsze ostrożny, bo tak jak wiemy, koronawirus już nie raz potrafił niestety pokazać swoje czarne oblicze - przyznał rzecznik rządu.

Dopytywany, czy zmiany mogłyby objąć sposób, czy częstotliwość raportowania, rzecznik rządu wskazał, że pozostanie ono, ale ewentualnie tygodniowe, tak jak ma to miejsce w niektórych krajach.

(PAP) autor: Rafał Białkowski

Koronawirus: więcej informacji na gov.pl.

Więcej o: