Niemcy. Kolejne protesty antyszczepionkowców. W Ulm mężczyzna przyszedł z siekierą

Koronasceptycy w sobotę (12.02) po raz kolejny demonstrowali w Niemczech. Policja w Ulm na południu kraju prowadzi śledztwo w sprawie mężczyzny, który pojawił się na proteście z siekierą i maską przeciwgazową - pisze agencja dpa.

W Niemczech tysiące osób wyszły w sobotę 12 lutego na ulice miast, aby wyrazić niezadowolenie z działań podjętych przez władze w walce z epidemią COVID-19. Według policji we Fryburgu i Berlinie protestowało po około 3000 osób - w Osnabrück 1200, a w Schwerinie ponad 600. Zorganizowano także kontrmanifestacje. Według policji protesty przebiegły w większości pokojowo.

Zobacz wideo Jak uchronić dzieci przed koronawirusem? Pytamy prof. Pyrcia

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Szpital (zdjęcie ilustracyjne)Włochy. Objawy rok po zakażeniu koronawirusem. 16-latek ma "long COVID"

Niemcy. Mężczyzna z siekierą na proteście antyszczepionkowców

W Berlinie demonstranci ruszyli spod Bramy Brandenburskiej w kierunku głównego dworca kolejowego. Na plakatach umieszczano takie hasła jak m.in. "Wolność zamiast strachu". Według internetowego apelu organizatorów symbole polityczne podczas protestu były "niepożądane".

Także w Düsseldorfie ponownie protestowały tysiące osób - pisze agencja dpa. Manifestanci spotkali się nad brzegiem Renu i przeszli przez centrum miasta. Na transparentach i plakatach mieli hasła sprzeciwu wobec obowiązkowi szczepień przeciw COVID-19.

W Ulm wszczęto śledztwo w sprawie 32-latka, który na demonstrację przyszedł z siekierą i maską przeciwgazową.

Z Berlina Berenika Lemańczyk (PAP)

bml/ akl/

Koronawirus: więcej informacji na temat sytuacji epidemiologicznej na gov.pl.

Okręt rosyjskiej armii - zdjęcie ilustracyjneRosja: Okręt USA wpłynął na nasze wody terytorialne. Jest stanowisko Pentagonu

Więcej o: