Nauka zdalna. Nieoficjalnie: Powrót uczniów do szkół możliwy już w poniedziałek

Nauka zdalna może zakończyć się wcześniej, niż zapowiadał resort edukacji? Jak donosi serwis interia.pl, stanie się to "niemal na pewno". Decyzja w tej sprawie ma zostać ogłoszona na konferencji szefa Ministerstwa Edukacji i Nauki. Przemysław Czarnek pojawi się przed kamerami o godzinie 12:30.
Zobacz wideo Senator Konieczny komentuje pracę w Senacie nad LEX Czarnek

Już od najbliższego poniedziałku może zostać zniesiona nauka zdalna w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Taką decyzję lada moment ma podjąć rząd - ustalili dziennikarze RMF FM. Jak z kolei donosi Interia.pl, uczniowie wrócą do szkół "niemal na pewno". Informacje na ten temat ma podać w środę Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek podczas wspólnej konferencji prasowej z Ministrem Zdrowia Adamem Niedzielskim. Odbędzie się ona o godzinie 12.30.

Nauka zdalna. Do kiedy obowiązuje?

Zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Edukacji i Nauki, edukacja zdalna obowiązuje od 27 stycznia w klasach V-VIII i w szkołach ponadpodstawowych. Według planu miała obowiązywać do 27 lutego. Nauka stacjonarna odbywa się natomiast w klasach I-IV szkół podstawowych.

Więcej aktualnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

O tym, że nauka zdalna może zostać skrócona, informował już wczoraj Przemysław Czarnek.

- Dzisiaj możemy realnie myśleć o tym, żeby ona była krótsza. Jutro [w środę - red.] też będziemy w tej sprawie podejmować decyzje. Jestem po rozmowach i z panem premierem i ministrem Niedzielskim. Zobaczymy, jakie będą jutro wskaźniki zakażeń - mówił szef resortu edukacji podczas wtorkowej konferencji prasowej w Lublinie.

Adam Niedzielski o znoszeniu obostrzeń i końcu nauki zdalnej

Na temat zbliżającego się znoszenia obostrzeń wypowiedział się w rozmowie z "Faktem" również minister zdrowia, Adam Niedzielski. Zdaniem szefa resortu zdrowia "marzec jest realną perspektywą znoszenia restrykcji". Niedzielski zapowiada, że będzie rekomendował koniec obowiązku noszenia maseczek.

Niedzielski o możliwym skróceniu okresu nauki zdalnej wypowiadał się już tydzień temu. - Widząc spadającą falę zakażeń i nie tak duże obciążenie szpitali, jak się spodziewaliśmy, to jest miejsce na pewne decyzje względem szkół. [...] Przywracanie nauki stacjonarnej jest absolutnie priorytetem - mówił minister zdrowia cytowany przez Radio Zet.

Więcej o: