Posłanka PiS o walce z koronawirusem: Byłam bliska śmierci. Wysiadały mi po kolei wszystkie organy wewnętrzne

- Były momenty krytyczne. Traciłam świadomość. Wiedziałam, że to może być koniec - tak posłanka PiS Barbara Dziuk wspominała w rozmowie z Wp.pl zmagania z COVID-19. - Trzy razy przekazano mi, że mogę umrzeć. - mówiła.

Posłanka PiS Barbara Dziuk przyznała w rozmowie z Michałem Wróblewskim z Wp.pl, że walcząc z koronawirusem w marcu ubiegłego roku była "bliska śmierci".

- Trzy razy przekazano mi, że mogę umrzeć. Były momenty krytyczne. Traciłam świadomość. Wiedziałam, że to może być koniec. Całe życie stawało mi przed oczami - stwierdziła parlamentarzystka. Jak dodała, odczuwała jednocześnie bardzo silny ból.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

- Wysiadały mi po kolei wszystkie organy wewnętrzne, zaczęło się od zaatakowania nerek. Człowiek przy takim bólu nie może się ruszyć. Staje się całkowicie zależny od drugiego człowieka. Leży w pampersie i nie może nic. Do tego zapadały mi się żyły, nie można było wpiąć wenflonu. Lekarze chcieli mi podpiąć wenflon do tętnicy szyjnej. Bałam się tego. Bardzo - wspomina posłanka PiS.

Jak mówiła Dziuk, "dopiero po czterech tygodniach mogła samodzielnie umyć sobie włosy i zęby, zrobić cztery kroki do umywalki".

KaretkaWejherowo. Na SOR-ze brakuje lekarzy. Szpital ograniczył swoją działalność

Posłanka nie była wówczas zaszczepiona. W rozmowie z Wp.pl wyjaśniła, że wtedy ruszał dopiero program szczepień i choć wcześniej proponowano jej preparat, odmówiła, chcąc, by w pierwszej kolejności otrzymały go "osoby bardziej potrzebujące".

- Nie mam wątpliwości, że politycy negujący pandemię, czy szczepienia chcą zbijać na tym polityczny kapitał - oceniła.

Zobacz wideo Rząd ma strategię na walkę z pandemią? Pytamy wiceministra Ozdobę

Koronawirus. Sytuacja w Polsce

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sobotę przed południem o 45 749 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Najwięcej przypadków stwierdzono w województwie mazowieckim (6536) i śląskim (6098), a najmniej w podlaskim (1026) i świętokrzyskim (997).

Z powodu COVID19 zmarło od piątku 49 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami - 223 osób.

Ogólna liczba zakażeń koronawirusem od początku pandemii wynosi 5 129 080. Według oficjalnych statystyk zmarło 106 578 osób.

Więcej o: