Prof. Wojciech Maksymowicz o piątej fali: Czasami dobrze, żeby pan prezydent się nie wypowiadał

Prof. Wojciech Maksymowicz skomentował słowa Andrzeja Dudy na temat wariantu omikron. Prezydent stwierdził bowiem, że odmiana ta "chociaż jest bardziej zaraźliwa, to jest łagodniejsza". - Kolejny raz osłabia mobilizację i zrozumienie przez ludzi tego, co się dzieje - ocenił neurochirurg.

- Tylu ludzi umarłych na milion mieszkańców, jak u nas w ostatnich miesiącach, to nie było - podkreślił Maksymowicz, oceniając, że jest to "horror". - I świadczy o słabości organizacji państw - dodał.

Zobacz wideo Prof. Pyrć wyjaśnia, dlaczego tak istotne jest szczepienie w walce z pandemią

Prof. Wojciech Maksymowicz: Czasami dobrze, żeby pan prezydent się nie wypowiadał 

Neurochirurg prof. Wojciech Maksymowicz w środę gościł na antenie Radia ZET, gdzie był pytany m.in. o kontrowersyjną wypowiedź prezydenta Andrzeja Dudy dotyczącą obecnej sytuacji pandemicznej. Dziennikarka Radia ZET podczas rozmowy z ekspertem przypomniała słowa Dudy. - Wszystko wskazuje na to, że ta nowa odmiana koronawirusa, chociaż jest bardziej zaraźliwa, to jest łagodniejsza i, uwaga, powoli zaczyna się to przeradzać w miarę normalną grypę - zacytowała prezydenta redaktorka i dopytała prof. Wojciecha Maksymowicza, czy podziela pogląd Andrzeja Dudy. 

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

- Czasami dobrze, żeby pan prezydent się nie wypowiadał - skomentował jego słowa. I dodał, że głowa państwa "kolejny raz osłabia mobilizację i zrozumienie przez ludzi tego, co się dzieje, nie mając zielonego pojęcia". Zdaniem eksperta jest to "życzeniowe patrzenie".

Prof. Maksymowicz dodał również, że szczepi się na grypę. - A pan prezydent, pamiętam, że mówił, że np.: 'na grypę to ja się nie szczepię, jestem taki macho'. [...] Prezydent nie powinien tak mówić - wyraził swoją opinię lekarz.

2022 New Year's Eve Times Square PerformancesSylwester z omikronem w tle. Tak świat przywitał Nowy Rok [GALERIA]

Pandemia koronawirusa w Polsce. W środę odnotowano 56 051 nowych zakażeń

Od początku pandemii koronawirusa w Polsce potwierdzono już 4 981 321 przypadków zakażenia koronawirusem. Wyzdrowiało 4 065 159 chorych, a obecnie zakażonych SARS-CoV-2 jest 810 409 osób. Na COVID-19 zmarły 105 753 osoby. Od kilku tygodniu Polska mierzy się z piątą falą pandemii koronawirusa, a liczba zakażeń oscyluje w granicach 50 tys. dziennie. Z danych opublikowanych w środę przez Ministerstwo Zdrowia wynika, że w ciągu ostatniej doby potwierdzono 56 051 nowych zakażeń koronawirusem. Na COVID-19 zmarło 276 pacjentów. Najwięcej zarażonych było w województwie śląskim (7925), mazowiecki (7608), wielkopolskim, (5632), małopolskim (4276), dolnośląskim (4173) oraz pomorskim (3826).

Chore dziecko/zdjęcie ilustracyjneOlsztyn. W szpitalu brakuje miejsc dla dzieci chorych na COVID-19

Więcej o: