Kanada. Premier Trudeau i dwójka jego dzieci zakażonych koronawirusem. Powiedział, jak się czuje

Justin Trudeau poinformował w poniedziałek, że otrzymał dodatni wynik testu w kierunku zakażenia koronawirusem. Przekazał ponadto, że zakażonych jest też dwoje z jego dzieci. Premier Kanady zapowiedział, że będzie się izolował, zgodnie z zaleceniami lekarzy.
Zobacz wideo Prof. Pyrć wyjaśnia, dlaczego tak istotne jest szczepienie w walce z pandemią

"Dziś rano otrzymałem pozytywny wynik testu na COVID-19. Czuję się dobrze i w tym tygodniu będę pracować zdalnie, zgodnie z zaleceniami publicznej służby zdrowia. Wszystkich proszę, by się zaszczepili i by przyjęli również dawkę przypominającą" - napisał Justin Trudeau na Twitterze.

Kanada. Premier Justin Trudeau zakażony koronawirusem

Podczas późniejszej wirtualnej konferencji prasowej premier powiedział, że również dwoje z jego dzieci jest zakażonych koronawirusem, ale on sam czuje się dobrze i nie ma symptomów.

Trudeau otrzymał dwie dawki szczepionki, a 4 stycznia br. także dawkę przypominającą. W minionym tygodniu szef rządu informował, że po kontakcie z osobą zakażoną, do którego doszło w środę wieczorem, pozostaje w izolacji przez pięć dni, zgodnie z zaleceniami lekarzy.

"To wyzwanie, wobec którego staje moja rodzina i ja, ale nie ma w tym nic niezwykłego czy specjalnego. To wyzwanie, które zna zbyt wielu Kanadyjczyków i ludzi na całym świecie" - powiedział Trudeau.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Premier Trudeau przebywa obecnie w nieznanym miejscu. Chodzi o protesty

W marcu 2020 r. Trudeau przebywał przez 14 dni w domu na kwarantannie, gdy jego żona, Sophie Trudeau, miała pozytywny wynik testu. Premier nie miał wówczas żadnych symptomów. W grudniu ubiegłego roku. Trudeau informował o testach i monitorowaniu na wypadek ewentualnych symptomów, gdy kilku pracowników biura otrzymało pozytywne wyniki testów.

Premier Kanady i jego rodzina przebywają obecnie w nieznanym miejscu. Decyzja o przeniesieniu z rezydencji Rideau Hall zapadła w weekend, gdy do Ottawy dotarli demonstranci protestujący przeciwko zasadom bezpieczeństwa związanym z COVID-19, w tym przeciwko obowiązkowi szczepień dla kierowców ciężarówek przekraczających granicę, nałożonemu zarówno przez Kanadę, jak i USA.

Biuro premiera poinformowało, że Trudeau nadal "izoluje się w Krajowym Regionie Stołecznym i pracuje zdalnie" - podaje "The Daily Mail". Decyzja o opuszczeniu przez Trudeau jego miejsca zamieszkania to wynik ataku z lipca 2020 roku. Rezerwista kanadyjski staranował wówczas niewielką ciężarówkę bramę wjazdową do rezydencji premiera. Miał przy sobie broń i twierdził, że chciał porozmawiać z premierem. Polityka nie było w domu, a mężczyzna został zatrzymany.Więcej w poniższym materiale:

***

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl

Więcej o: