Koronawirus. "Możemy spodziewać się ponad 60 tys. zakażeń". Najgorsza sytuacja w 3 województwach

Rzecznik resortu zdrowia podczas środowej konferencji prasowej skomentował wzrost liczby zakażeń koronawirusem w Polsce. Wojciech Andrusiewicz przyznał, że w następnych dniach należy spodziewać się podobnych a nawet większych liczb dotyczących dobowych zakażeń.

- Epidemia nabiera tempa - przyznał Wojciech Andrusiewicz podczas konferencji prasowej w środę 26 stycznia. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia przyznał też, że "możemy spodziewać się kolejnych wzrostów, nawet powyżej 60 tys. przypadków w najbliższych dniach".

Zobacz wideo Prof. Pyrć wyjaśnia, dlaczego tak istotne jest szczepienie w walce z pandemią

Koronawirus w Polsce. "Tam tydzień do tygodnia notujemy wzrosty na poziomie 150 proc."

- Tak jak minister Adam Niedzielski zapowiadał, w tym tygodniu pojawi się na pewno wynik ponad 50 tysięcy, ale już po porannych danych widzimy, że godzinę temu mieliśmy już 10 tysięcy zakażeń zanotowanych tylko w dniu dzisiejszym, więc ten jutrzejszy wynik będzie porównywalny, jeżeli nie wyższy niestety - powiedział Wojciech Andrusiewicz.

Rzecznik resortu zdrowia przyznał, że najgorsza sytuacja ma miejsce w trzech regionach. - Widzimy że teraz trzy województwa, w których znacząco rosną nam dane epidemiczne, liczby zakażonych, to szczególnie województwo śląskie, podlaskie i łódzkie. Tam tydzień do tygodnia notujemy wzrosty na poziomie 150 proc. - stwierdził Wojciech Andrusiewicz.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Koronawirus. Praca medyków (zdjęcie ilustracyjne)MZ: 53 420 zakażeń koronawirusem i 276 ofiar

W środę 26 stycznia poinformowano o kolejnych 53 420 zakażonych osobach. Resort poinformował też o śmierci 276 pacjentów. Od początku epidemii w Polsce liczba zakażeń wzrasta do 4 637 776, a ofiar śmiertelnych do 104 373. Najwięcej zakażeń zdiagnozowano w województwach: mazowieckim (8524), śląskim (8042), wielkopolskim (4583) i małopolskim (4557).

Od czwartku 27 stycznia do 27 lutego uczniowie klas szkół ponadpodstawowych oraz klas 5-8 szkół podstawowych przechodzą na naukę zdalną. Młodsze dzieci nadal będą uczęszczały na zajęcia stacjonarne. Co do zajęć na uczelni, o ich trybie zadecyduje rektor każdej ze szkół wyższych. 

Koronawirus w Polsce (zdjęcie ilustracyjne)Omikron - jak długo utrzymują się objawy?

*****

Siema! Gazeta.pl kolejny już raz gra #JedenDzieńDłużej dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każde dodatkowe wsparcie dla tej akcji jest bezcenne. Licytujcie i kwestujcie razem z nami!

Więcej o: