Potężny skok zakażeń koronawirusem w Polsce. Ponad 50 tys. nowych przypadków

Mamy dziś powyżej 50 tys. nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 - powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Wcześniej, najwyższą liczbę zakażeń odnotowano w sobotę (22.01), kiedy potwierdzono 40 876 nowych przypadków.
Zobacz wideo Czy ktoś jeszcze korzysta z aplikacji "Kwarantanna domowa"? Czy rząd zamierza to egzekwować?

- Mamy dziś powyżej 50 tys. nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 - powiedział w rozmowie z Interią wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. W rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową uściślił, że jest to 53,5 tys. przypadków. - To rekordowy wynik - dodał.

Koronawirus. Praca medyków (zdjęcie ilustracyjne)Od wtorku nowe przepisy dot. kwarantanny. Została skrócona do siedmiu dni

- Udział wariantu omikron w nowych zakażeniach to dzisiaj 40 proc. To się bardzo dynamicznie zmienia i ta liczba bardzo szybko rośnie - dodał Kraska.

Kwarantanna. Od wtorku nowe zasady

We wtorek weszło w życie rozporządzenie skracające kwarantannę. 

Dla osób, które miały styczność z koronawirusem jednak nie mają objawów, czas kwarantanny skraca się z 10 do 7 dni. Nowe rozporządzenie nie dotyczy osób, które rozpoczęły odbywanie kwarantanny przed dniem wejścia w życie nowych zasad.

Wypadanie włosów (zdjęcie ilustracyjne)Wypadanie włosów po COVID-19 dotyka nawet jednej trzeciej pacjentów

"Siema! Gazeta.pl kolejny już raz gra #JedenDzieńDłużej dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każde dodatkowe wsparcie dla tej akcji jest bezcenne. Licytujcie i kwestujcie razem z nami"

https://allegro.pl/oferta/remigiusz-mroz-ksiazka-wybaczam-ci-z-autografem-11738598983 

Więcej o: