Nieoficjalnie: We wtorek ponad 36 tys. zakażeń. Za połowę z nich odpowiada omikron

Już za prawie połowę wszystkich zakażeń koronawirusem odpowiada omikron - tak wynika z nieoficjalnych ustaleń, do których dotarł dziennikarz RMF FM. Są także wstępne informacje na temat wtorkowej liczby zakażeń.
Zobacz wideo Jak uchronić dzieci przed koronawirusem? Pytamy prof. Pyrcia

Reporter RMF FM nieoficjalnie ustalił, co znajdzie się we wtorkowym raporcie Ministerstwa Zdrowia. Oficjalne dane zostaną przekazane przez resort o 10:30.

Koronawirus. Praca medyków (zdjęcie ilustracyjne)Od wtorku nowe przepisy dot. kwarantanny. Została skrócona do siedmiu dni

RMF FM: We wtorek ponad 36 tys. zakażeń. Za prawie połowę odpowiada omikron

Ponad 36 500 zakażeń koronawirusem - tyle nowych dobowych infekcji zdaniem reportera RMF FM Michała Dobrołowicza ma przekazać we wtorek 25 stycznia resort zdrowia. Jeśli informację te się potwierdzą, będzie to oznaczało tygodniowy wzrost liczby zakażeń o 88 proc. 18 stycznia Ministerstwo Zdrowia przekazało bowiem informację o niecałych 20 tys. zakażeń. Dodatkowo według pozyskanych informacji wariant omikron ma odpowiadać już za 45 proc. wszystkich zakażeń koronawirusem.

Więcej informacji na temat aktualnej sytuacji epidemicznej znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Szczepienia przecie COVID-19Od 25.01 kierowania na dawkę przypominająca dla zaszczepionych 16-latków

Koronawirus w Polsce. Rząd skraca kwarantannę

Tymczasem według scenariuszy, na które powołuje się Ministerstwo Zdrowia, w tym tygodni liczba dobowych zakażeń koronawirusem ma przekroczyć 50 tys. Mimo to rząd zdecydował się skrócić kwarantannę dla osób, u których nie wystąpiły objawy COVID-19 oraz tych, które miały styczność z osobami zakażonymi. Wcześniej kwarantanna kończyła się po 10 dniach, jednak zgodnie z rozporządzeniem, które obowiązuje od wtorku 25 stycznia, zostaje ona skrócona do siedmiu dni.

Także od 25 stycznia wystawiane są skierowania na dawkę szczepionki przypominającej dla 16-latków. Liczba w pełni zaszczepionych osób wynosi w Polsce aktualnie ponad 21,5 mln.

Siema! Gazeta.pl kolejny już raz gra #JedenDzieńDłużej dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każde dodatkowe wsparcie dla tej akcji jest bezcenne. Licytujcie i kwestujcie razem z nami.

Więcej o: