Koronawirus. Doradca Białego Domu o możliwych scenariuszach. Jednym z nich normalizacja COVID-19

Główny doradca Białego Domu ds. medycznych Anthony Fauci powiedział w niedzielę, że jest "tak przekonany, jak to tylko możliwe", że do szczytu zakażeń omikronem dojdzie w USA w połowie lutego. Dodał, że jednym ze scenariuszy jest następnie normalizacja COVID-19, który zostałby traktowany jak inne choroby układu oddechowego.

Anthony Fauci wskazał dwa możliwe scenariusze rozwoju pandemii COVID-19.

- Nie będziemy w stanie całkowicie koronawirusa usunąć, ale zakażenia nim osiągną tak niski poziom, że będziemy go mogli zintegrować w system innych chorób układu oddechowego, z którymi nauczyliśmy się już żyć - powiedział w rozmowie z amerykańską stacją telewizyjną ABC.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Gorszym scenariuszem - zdaniem doradcy Białego Domu - byłoby wykształcenie się bardziej niebezpiecznych wariantów wirusa. By temu zapobiec, zaapelował ponownie do obywateli USA o poddawanie się szczepieniu przeciwko SARS-CoV-2.

Zobacz wideo Senator Konieczny opowiada o poziomie zaszczepienia w swoim szpitalu

Koronawirus. Doradca Białego Domu o sytuacji w Stanach Zjednoczonych

Fauci ocenił, że w USA dojdzie wkrótce do szczytu zakażeń, jednak ich spadek nie będzie równomierny dla wszystkich regionów kraju. - Nie chcę brzmieć zbyt pewnie, ale wszystko wskazuje na to, że sprawy podążają w dobrym kierunku - powiedział.

W Stanach Zjednoczonych w pełni zaszczepiono dotąd 64 proc. populacji.

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl

Więcej o: