Przebiliśmy dotychczasowy szczyt liczby zakażeń. Dziś 36 665 infekcji - najwięcej od początku pandemii

W piątek Waldemar Kraska podał informację o nowej liczbie dobowych zakażeń i zgonów. Zanotowano ponad 36 tys. infekcji - najwięcej od początku epidemii.
Zobacz wideo Prof. Pyrć wyjaśnia, dlaczego tak istotne jest szczepienie w walce z pandemią

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska przekazał informację o nowej liczbie dobowych zakażeń koronawirusem. Okazuje się, że w Polsce zanotowano najwięcej infekcji od początku pandemii.

Koronawirus w Polsce. Najwięcej chorych od początku pandemii

W piątek 21 stycznia w Polsce zanotowano 36 665 nowych zakażeń - to najwięcej od początku pandemii. 1 kwietnia 2021 roku potwierdzono 35 246 infekcji. Według najnowszych informacji w ciągu doby zmarło natomiast 248 osób.

- Strasznie nas to niepokoi. Zakażenia będą się przekładały na liczbę osób hospitalizowanych, aczkolwiek obserwujemy spadek zajętości łóżek - na dzień dzisiejszy jest to ponad 13,5 tys. zajętych łóżek z COVID-19 - przekazał Waldemar Kraska na antenie Radia Plus, jak cytuje Interia. Jego zdaniem "sytuacja z dnia na dzień zaczyna robić się bardzo poważna".

Więcej aktualnych wiadomości znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Epidemia koronawirusa. Czy uczniowie wrócą na nauczanie zdalne?

W czwartek 20 stycznia minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek wziął udział w spotkaniu dotyczącym praktycznego nauczania przedsiębiorczości w szkołach. Polityk został zapytany, czy w związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem szkoły powrócą do nauki zdalnej.

- Dyrektorzy szkół wraz ze służbami sanitarnymi podejmują decyzje o przechodzeniu na kwarantannę i na naukę zdalną poszczególnych klas bądź całych szkół - podkreślił szef resortu. Minister przypomniał także, że aktualnie w Polsce jest na feriach zimowych, co oznacza, że "ruch okołoszkolny w tych województwach jest całkowicie wyłączony". 

Więcej o: