Lubelskie. Sanepid apeluje do uczestników nabożeństw i osób, które przyjmowały komunię. Chodzi o COVID-19

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Białej Podlaskiej apeluje do osób uczestniczących w nabożeństwach w dwóch kościołach: Najświętszej Maryi Panny w Białej Podlaskiej i Świętej Trójcy w Terespolu. Chodzi o możliwy kontakt z osobą zakażoną koronawirusem.
Zobacz wideo Prof. Pyrć wyjaśnia, dlaczego tak istotne jest szczepienie w walce z pandemią

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Białej Podlaskiej zamieściła na swojej stronie komunikat dotyczący osób, które mogły mieć kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. "Osoby, które uczestniczyły w nabożeństwach w dniach 09-14.01.2022 r. w kościele pw. Trójcy Świętej w Terespolu i przyjmowały komunię świętą, proszone są o obserwację swojego stanu zdrowia, a w razie wystąpienia objawów o zgłoszenie się do swojego lekarza POZ i poinformowanie, iż miały kontakt z osobą z dodatnim wynikiem w kierunku SARS-CoV-2" - czytamy.

Drugi analogiczny komunikat dotyczy osób, które w dniach 11-15.01.2022 uczestniczyły w nabożeństwach w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny w Białej Podlaskiej.

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Minister CzarnekCo ze szkołami? Czarnek: Sytuacja może zmienić się z godziny na godzinę

Ponad 30 tys. zakażonych dziennie

W środę minister zdrowia podczas konferencji prasowej poinformował o 30 586 nowych zakażeniach koronawirusem i 375 zgonach chorych na COVID-19. - Te wyniki są bardzo poważne i oznaczają, że ta fala będzie się dynamicznie rozwijać. [...] Dzisiaj te 30 tys. w stosunku do 16 tys. z zeszłego tygodnia to dokładnie wzrost o 90 proc. - powiedział Adam Niedzielski, apelując o przestrzeganie zasad sanitarnych - noszenie maseczek, zachowywanie dystansu oraz dezynfekowanie rąk.

W czwartek z kolei Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że o 32 835 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem i zgonach 315 osób chorych na COVID-19.

Briefing ministra zdrowiaProf. Gut: Jeżeli ludzie idą przez epidemię na luzie, liczba zakażeń rośnie

Więcej o: