Dane o zakażeniach i zgonach ogłosi w środę minister zdrowia. "Liczby są tak duże"

Liczba zakażeń jest bardzo duża i dlatego dzisiejsze dane zostaną przedstawione opinii publicznej przez ministra zdrowia - przekazał w Trójce wiceminister Waldemar Kraska. Jak zaznaczył, 966 z nowych przypadków koronawirusa w Polsce to zakażeniach Omikronem.

- Fala omikronowa pandemii jest zupełnie inna niż pozostałe fale, z którymi mieliśmy do czynienia. Na dzień dzisiejszy mamy potwierdzonych 966 przypadków w naszym kraju - podał w Programie III Polskiego Radia wiceminister Kraska.

Wskazał, że jest to prawie 20 proc. badanych próbek. - Widzimy, że omikron bardzo szybko zaczyna wypierać wariant delta. To było do przewidzenia, taka sama sytuacja jest w krajach Europy Zachodniej - dodał. 

Więcej najnowszych informacji o pandemii koronawirusa przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Co z funduszem kompensacyjnym? Klimczak: Projekt uzyskał poparcie wszystkich klubów i kół

W środę dane dotyczące zakażeń przekaże minister zdrowia

- O 10.30 konferencję prasową będzie miał minister zdrowia Adam Niedzielski. Na tej konferencji przedstawi dzisiejsze dane dotyczące zakażeń. Te dane pokażą nam, że V fala nie zbliża się do naszego kraju, tylko już w nim jest - mówił Kraska.

- Statystyki z innych krajów pokazują, że gdy społeczeństwo jest wyszczepione powyżej 75 proc., wtedy wzrost hospitalizacji z powodu Omikrona nie jest duży. U nas trzeba się spodziewać, że ten wzrost nastąpi - ocenia Kraska.

Wiceminister po raz kolejny podkreślił, że "osoby zakażone deltą zdrowieją i wychodzą ze szpitali. Omikron jest tak bardzo zakaźny, że liczba przypadków jest zdecydowanie większa". Kraska zaprzeczył jednocześnie, że konferencja prasowa ministra, która ma odbyć się dziś o godz. 10.30, została zaplanowana ws. doniesień medialnych o dymisji Niedzielskiego.

Więcej o: