Radom. Koronawirus uderzył po studniówce. Uczniowie wysłani na nauczanie zdalne

Po balu studniówkowym w VI Liceum Ogólnokształcącym im. J. Kochanowskiego w Radomiu u kilkorga uczniów potwierdzono COVID-19. W związku z tym pięć klas musiało przejść na zdalne nauczanie. Zakażenia po balu w tej szkołe to nie wyjątek - podobnie jest w innych radomskich placówkach.

Studniówka VI Liceum Ogólnokształcącego im. J. Kochanowskiego w Radomiu odbyła się 9 stycznia. Wbrew tradycji szkoły, bal odbył się po raz pierwszy poza jej murami. Ze względu na pandemię komitet studniówkowy zorganizował go w wynajętej restauracji nieopodal miasta. Nie okazało się to jednak receptą na uniknięcie zakażeń koronawirusem. 

Zobacz wideo Jak uczniowie postrzegają nauczanie zdalne?

Radom. Koronawirus na studniówce. Pięć klas przeszło na zdalne nauczanie

W studniówce VI Liceum Ogólnokształcącego im. J. Kochanowskiego w Radomiu udział wzięło 160 uczniów klas maturalnych oraz ich osoby towarzyszące. Decyzja o organizacji imprezy poza murami szkoły zdała się na nic, bowiem kilka dni po balu, u około dziesięciu uczniów testy na obecność koronawirusa dały pozytywny wynik. 

- Od poniedziałku pięć klas uczy się zdalnie. Wiem o zakażonych jednej lub dwu osobach z każdej klasy, czyli w sumie o około dziesięciu, ale może być ich więcej. Pełne dane ma sanepid, który monitoruje wszystko na bieżąco - powiedział Polskiej Agencji Prasowej dyrektor szkoły Romuald Lis cytowany przez Onet.

Większość zakażonych uczniów uczestniczyła wcześniej w balu studniówkowym. Podobna sytuacja powtarza się również w innych radomskich szkołach. 

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Koronawirus w Polsce. Coraz więcej zakażeń po studniówkach

Rzeczniczka Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radomiu Małgorzata Gregorczyk potwierdziła w rozmowie z PAP, że pracownicy inspekcji sanitarnych mają pełne ręce roboty, bo zakażeń po studniówkach cały czas przybywa. - Osoby w pełni zaszczepione zostają objęte nadzorem epidemiologicznym, niezaszczepione objęte są kwarantanna domową - tłumaczy Gregorczyk.

Jak przekazał PAP Janusz Kalinowski z biura prasowego radomskiego magistratu, w poniedziałek nauka w systemie hybrydowym odbywała się w 15 szkołach. Oznacza to, że część klas w tych placówkach przeszła na nauczanie zdalne w związku z wykryciem koronawirusa u uczniów lub nauczycieli.

Więcej o: