Francja. Dwie pracowniczki centrum szczepień fałszowały certyfikaty covidowe. Jest wyrok sądu

Dwie pracowniczki centrum szczepień przeciwko COVID-19 w Bordeaux (Francja), które sfałszowały kilkanaście certyfikatów i sprzedały je zainteresowanym, zostały skazane w piątek przez sąd - pierwsza na 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu, a druga - na trzy miesiące.

Sprawa fałszowania certyfikatów w centrum szczepień (vaccinodrome) Bordeaux-Lac, działającym w parku wystawienniczym w stolicy departamentu Żyrondy (Francja), wyszła na jaw w sierpniu 2021 roku.

Zobacz wideo Czy nowe obostrzenia pomogą w walce z pandemią? Pytamy eksperta

Francja. Jest wyrok sądu ws. pracownic centrum szczepień podrabiających certyfikaty

Pierwsza z kobiet była sądzona zaocznie, ponieważ aktualnie przechodzi COVID-19. Udowodniono jej sfałszowanie kilkunastu certyfikatów. W piątek sąd skazał ją na 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu i grzywnę w wysokości 1750 euro.

Więcej informacji na temat epidemii koronawirusa znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Protest antyszczepionkowców na placu przed Zgromadzeniem Narodowym w SofiiSzturm antyszepionkowców na budynek bułgarskiego parlamentu. Starcia z policją

Jej koleżanka, która podrobiła w sumie dwa certyfikaty, została ukarana trzema miesiącami więzienia w zawieszeniu i grzywną w wysokości 350 euro. Sąd przychylił się do wniosku obrony, by kara nie była wpisywana do krajowego rejestru karnego.

Afera z fałszowaniem certyfikatów w departamencie Żyrondy była pierwszą tego typu we Francji - podkreślała na swoim portalu lokalna rozgłośnia radiowa France Bleu Gironde.

(PAP) mars/

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl

Holandia. Premier zdecydował się na częściowe złagodzenie lockdownuHolandia. Premier ogłasza złagodzenie lockdownu

Więcej o: