Covidowy penis. Media o przypadku mężczyzny, którego narząd skurczył się o blisko 4 cm

Media na całym świecie rozpisują się na temat tzw. covidowego penisa, czyli zmniejszenia narządu w związku z zakażeniem koronawirusem. Wszystko za sprawą podcastu magazynu "Slate", w którym jeden ze słuchaczy skarżył się na "utratę" niemal 4 centymetrów.

Temat "covidowego penisa" został poruszony w styczniowym podkaście internetowego magazynu "Slate".

Do prowadzących zwrócił się w liście mężczyzna po trzydziestce, który, jak twierdził, w lipcu ubiegłego roku ciężko zachorował na COVID-19, a po wyjściu ze szpitala zaczął cierpieć na zaburzenia erekcji. Jak wyjaśnił, sytuacja polepszyła się dzięki pomocy lekarzy, ale pozostał z innym problemem.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Według mężczyzny jego penis skurczył się o niemal 4 centymetry. Miało to być rezultatem trwałego uszkodzenia naczyń.

Zobacz wideo Piekło kobiet. Przemoc seksualna to w Polsce codzienność

Covidowy penis. Czy wirus może wpłynąć na wielkość narządów rozrodczych?

Jak wskazuje portal Euronews.com, wciąż niewiele wiadomo na temat relacji choroby COVID-19 do układu rozrodczego.

Natomiast z niewielkiego badania przeprowadzonego na czterech mężczyznach przez University of Miami Miller School of Medicine na Florydzie w USA wynika, że zakażenie koronawirusem może prowadzić do ograniczenia dopływu krwi do narządów płciowych. A przez to mogą pojawiać się problemy z osiąganiem erekcji.

Euronews.com przypomina także, że w badaniu opublikowanym University College London w ubiegłym roku stwierdzono, że u niektórych mężczyzn, którzy przeszli COVID-19, rzeczywiście odnotowano zmniejszenie wielkości penisa i jąder.

Więcej o: