Przychodzi Polak do lekarza. Nie chce się testować i pracuje chory. Lekarz: Takie sytuacje są nagminne

- Dwa dni temu pacjentka nakrzyczała na mnie, że chcę jej zlecić test. Pomimo ewidentnych objawów, które wskazywały na infekcję koronawirusa - powiedział dr Michał Sutkowski, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych. Okazuje się, że agresja wśród pacjentów, którym lekarz zleca wykonanie testu na koronawirusa, jest powszechna.

Dr Michał Sutkowski był pytany w programie "Newsroom" Wirtualnej Polski, czy pacjenci testują się na SARS-CoV-2.  Lekarz przyznał, że część pacjentów postępuje racjonalnie i udaje się na testy. - I to jest ta część, która zachowuje się, tak jak powinna - podkreślił.

Zobacz wideo Jak rząd radzi sobie w walce z COVID -19? Gawkowski: PiS już kilka razy ogłosił wygraną z pandemią

Dr Michał Sutkowski: Pacjentka nakrzyczała na mnie, że chcę jej zlecić test. Pomimo ewidentnych objawów

Dr Sutkowski zauważył jednak, że część pacjentów w ogóle się nie zgłasza z objawami. - To budzi największy niepokój. Dlatego, że to są pacjenci, którzy czasem się jeszcze izolują w domu, ale czasem chodzą do pracy. Część pacjentów, pomimo że kontaktuje się z nami, przychodzi, to nie chce wykonać tekstu. I to jest także bardzo zła sytuacja - wyjaśnił lekarz. 

- Dwa dni temu miałem sytuację, w której pacjentka nakrzyczała na mnie, że chcę jej zlecić test. Pomimo ewidentnych objawów, które wskazywały na infekcję koronawirusa. Wczoraj pacjent poinformował nas, że co prawda jest chory, ale właśnie z ekipą remontową jedzie na jakąś budowę, więc próbowaliśmy go namówić, żeby jednak nie kroczył tą drogą. Takie sytuacje są nagminne - podkreślił lekarz. 

Przeczytaj więcej informacji na temat pandemii koronawirusa w Polsce na stronie głównej Gazeta.pl.

Dr Michał Sutkowski zwraca również uwagę na to, że pacjenci traktują lekarzy i medyków protekcjonalnie i są agresywni. - To jest coś niebywałego. To zjawisko, z którym nigdy się nie spotkałem - powiedział. 

2022 New Year's Eve Times Square PerformancesSylwester z omikronem w tle. Tak świat przywitał Nowy Rok [GALERIA]

Koronawirus w Polsce. Na COVID-19 zmarło ponad 100 tysięcy osób 

W czwartek Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że minionej doby potwierdzono 16 878 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Na COVID-19 zmarło 481 osób. Największą liczbę zakażonych odnotowano na Mazowszu, w Małopolsce, na Śląsku, Dolnym Śląski i w Wielkopolsce. W tej chwili na kwarantannie przebywa 202 367 tys. osób.

Od początku pandemii koronawirusa w Polsce SARS-CoV-2 zaraziły się 4 265 433 osoby, wyzdrowiało 3 751 459, a zmarło 101 419 pacjentów chorych na COVID-19

Praca medyków z oddziału intensywnej terapii dla chorych na COVID-19Zakrzepica u ozdrowieńców po COVID-19. "Wcześniej nie było takich przypadków"

Więcej o: