Powrót dzieci do szkół. Od poniedziałku 10 stycznia nauka stacjonarna w reżimie sanitarnym

W poniedziałek uczniowie wracają do nauki stacjonarnej w szkołach. Ministerstwo Edukacji i Nauki wskazuje, że organizacja pracy w szkołach i w placówkach oświatowych powinna odbywać się w reżimie sanitarnym i przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji i nauki stacjonarne funkcjonowanie szkół podstawowych i ponadpodstawowych zostało ograniczone od 20 grudnia do niedzieli 9 stycznia 2022 r. W miejsce nauki stacjonarnej wprowadzono zdalną. 

Zobacz wideo Na jakim etapie IV fali zachorowań jesteśmy? Ekspert wyjaśnia

Powrót uczniów do szkoły. Niebawem rozpoczną się ferie

Zgodnie z kalendarzem roku szkolnego zajęcia zdalne w szkołach uczniowie mieli tylko do 22 grudnia włącznie, potem rozpoczęła się przerwa w nauce w związku ze świętami Bożego Narodzenia. Do nauki uczniowie wrócili 3 stycznia, ale przez pierwsze dni nowego roku uczyli się w trybie zdalnym. Zawieszenie zajęć stacjonarnych nie objęło placówek wychowania przedszkolnego: przedszkoli, zespołów wychowania przedszkolnego i punktów przedszkolnych.

Niedługo po przerwie świątecznej rozpoczynają się w szkołach ferie zimowe. Dwutygodniowy zimowy wypoczynek odbędzie się w czterech terminach od 17 stycznia do 27 lutego.

Więcej informacji z kraju i ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Protesty w Kazachstanie Kazachstan. Ponad 2 600 żołnierzy z poradzieckiej ODKB tłumi zamieszki

Od 17 do 30 stycznia odpoczywać będą uczniowie z woj. kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i z wielkopolskiego; od 24 stycznia do 6 lutego z woj. podlaskiego i z warmińsko-mazurskiego; od 31 stycznia do 13 lutego uczniowie z woj. dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i z zachodniopomorskiego; od 14 do 27 lutego uczniowie z woj. lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i ze śląskiego.

43-latek miał przejmować mieszkania, a potem zabijać ich właścicieli Przejmowali mieszkania, a potem częstowali właścicieli skażonym alkoholem

Druga przerwa świąteczna w szkołach - wielkanocna - będzie od 14 do 19 kwietnia. (PAP)

"Przypominamy, że należy zapewnić taką organizację pracy szkoły, która umożliwi zachowanie dystansu między osobami przebywającymi na terenie szkoły, szczególnie w miejscach wspólnych, a także ograniczy gromadzenie się uczniów na terenie szkoły. Dyrektor szkoły powinien wprowadzić obowiązek noszenia maseczek w przestrzeniach wspólnych, gdy nie ma możliwości zachowania dystansu, a uczniowie powinni ten obowiązek respektować. W najbliższym czasie kolejny raz szkoły zostaną zaopatrzone w środki ochrony indywidualnej" - czytamy na gov.pl.

Autorka: Danuta Starzyńska-Rosiecka

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl

Więcej o: