Prezydent Andrzej Duda czuje się dobrze. Bogna Janke: Ma niewielkie objawy COVID-19

Zakażony koronawirusem prezydent Andrzej Duda czuje się dobrze. Ma niewielkie objawy COVID-19 i jest pod stałą opieką lekarską - powiedziała w niedzielę prezydencka minister Bogna Janke.

O zakażeniu prezydenta koronawirusem informował w środę szef jego gabinetu Paweł Szrot. "Prezydent czuje się dobrze, nie ma ciężkich objawów i przebywa pod stałą opieką medyczną" - napisał Szrot na Twitterze.

Zobacz wideo Na jakim etapie IV fali zachorowań jesteśmy? Ekspert wyjaśnia

Bogna Janek o zdrowiu Andrzeja Dudy: Pan prezydent przebywa w absolutnej izolacji

Prezydencka minister Bogna Janke potwierdziła w niedzielę w Polsat News, że stan zdrowia Andrzeja Dudy jest dobry. - Pan prezydent przebywa w absolutnej izolacji, przez 10 dni, ale czuje się dobrze. Ma niewielkie objawy i jest pod stałą opieką lekarską - powiedziała Janke w programie "Śniadanie Rymanowskiego". Jak dodała, Duda jest też w stałym kontakcie ze współpracownikami.

Przypomniała, że prezydent został zaszczepiony przeciwko COVID-19, dlatego - według niej - tak łagodnie przechodzi chorobę. Szrot informował w środę, że prezydent wykonał test na koronawirusa w związku z przypadkami zachorowań w jego kancelarii.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

To już drugie zakażenie Andrzeja Dudy koronawirusem; poprzednie miało miejsce w październiku 2020 r. W ubiegłym roku prezydent przyjął dwie dawki szczepionki przeciwko COVID-19 (w kwietniu i czerwcu) oraz dawkę trzecią, przypominającą, 17 grudnia.

(PAP) mkr/ itm/

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl.

11 106 nowych zakażeń i 22 ofiary śmiertelne - takie dane podało Ministerstwo Zdrowia w niedzielę 9 stycznia. Tydzień temu (w niedzielę 2 stycznia) resort podał informację o 7 179 nowych przypadkach i 33 osobach zmarłych.

Więcej o: