Indie: Co najmniej 13 pasażerów lotu z Mediolanu uciekło z kwarantanny

Trzynastu pasażerów lotu z Mediolanu do indyjskiego miasta Amritsar uciekło z obowiązkowej kwarantanny po otrzymaniu pozytywnego wyniku testu na obecność COVID-19 - podało w piątek BBC.

Na pokładzie samolotu, który wylądował w Amritsarze (Indie) w środę wieczorem, było łącznie 160 pasażerów. Po przybyciu do Indii 125 z nich otrzymało pozytywny wynik testu na obecność COVID-19. Według informacji władz miasta dziewięć osób uciekło z lotniska, a cztery z lokalnego szpitala, do którego skierowano zakażonych pasażerów.

Zobacz wideo Na jakim etapie IV fali zachorowań jesteśmy? Ekspert wyjaśnia

Indie. Jeśli uciekinierzy nie wrócą, policja opublikuje ich zdjęcia w gazetach

Na pokładzie samolotu znajdowało się także około 19 dzieci, które zostały zwolnione z obowiązku poddania się testowi.

Policja przekazała, że rozpoczęła proces anulowania paszportów wszystkich uciekinierów.

Strzelanina w sklepie Burlington w Los AngelesUSA. Policja przypadkiem zastrzeliła 14-latkę. Kula przebiła ścianę [ZDJĘCIA]

"Jeśli nie wrócą, opublikujemy ich zdjęcia w gazetach i założymy przeciwko nim sprawy" - przekazał zastępca komendanta lokalnej policji Gurpreet Singh Khehra.

Pendżab, w którym znajduje się Amritsar, to jeden z kilku indyjskich stanów, które przywróciły obostrzenia w związku ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem. We wtorek stan wprowadził godzinę policyjną oraz zamknął wszystkie szkoły i uczelnie. W piątek w Indiach odnotowano ponad 100 tys. nowych zakażeń. (PAP)

kjm/ akl/

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl

Premier Wielkiej Brytanii Boris JohnsonWielka Brytania. Boris Johnson: Antyszczepionkowcy rozsiewają brednie

Więcej o: