Wielka Brytania. Ponad 200 tys. zakażeń w ciągu doby. To najwięcej od początku pandemii

W Wielkiej Brytanii stwierdzono ostatniej doby ponad 200 tys. nowych zakażeń koronawirusem - poinformowało we wtorek brytyjskie Ministerstwo Zdrowia. To najwyższy dobowy przyrost w tym kraju od początku pandemii.
Zobacz wideo Obowiązkowe szczepienia dla wszystkich? Szczerba: Dla wybranych grup zawodowych

Według danych opublikowanych przez brytyjski rząd, w ciągu ostatnich 24 godzin odnotowano 218 724 pozytywnych testów. Zmarło 48 osób i tym samym całkowita liczba ofiar śmiertelnych wśród zakażonych koronawirusem w Wielkiej Brytanii wynosi 148 941.

Więcej informacji na temat pandemii koronawirusa znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jacek KurskiWirusolog o zwolnieniu Kurskiego z izolacji. "O tej praktyce słyszałem po raz pierwszy"

Nie będzie zaostrzenia restrykcji

Wcześniej we wtorek brytyjski minister zdrowia Sajid Javid powiedział, że mimo danych z ostatnich dni rząd nie zamierza na razie zaostrzać ograniczeń koronawirusowych, ale wciąż jest za wcześnie, aby wiedzieć, jak z taką liczbą zakażeń poradzą sobie szpitale.

- W tym momencie dane nie zawierają niczego, co sugerowałoby, że musimy odejść od planu B, mimo iż wskaźnik infekcji jest bardzo, bardzo wysoki - powiedział Javid dziennikarzom.

Test na COVID-19 (zdjęcie ilustracyjne)Grecja. Obowiązkowe testy na COVID-19 dla uczniów. Trzy w ciągu tygodnia

Coraz więcej zakażeń omikronem

Minister nie ukrywał, że obecnie placówki medyczne przeżywają niezwykle trudny czas, ponieważ liczba zakażeń wariantem omikron gwałtownie wzrasta, w tym wśród osób starszych, a około sześć funduszy szpitalnych ogłosiło stan krytyczny z powodu niedoboru pracowników.

- Niestety, obserwujemy wzrost liczby hospitalizacji, szczególnie w starszych grupach wiekowych - przyznał Sajid Javid.

Koronawirus: aktualne informacje i zalecenia na gov.pl

Więcej o: