Grecja. Obowiązkowe testy na COVID-19 dla uczniów. Trzy w ciągu tygodnia

Ministerstwo Nauki i Edukacji w Grecji planuje zaostrzenie restrykcji sanitarnych w szkołach, które zostaną ponownie otwarte w najbliższy poniedziałek. Wśród rozważanych obostrzeń znajduje się plan wprowadzenia obowiązku trzykrotnego wykonania testu na obecność koronawirusa przez uczniów w ciągu jednego tygodnia.
Zobacz wideo Jak walczyć z pandemią? Czarzasty: Trzeba ludzi zaszczepić

Według planów ministerstwa uczniowie byliby zobowiązani do wykonywania testów w każdą niedzielę, wtorek i czwartek. Również w przypadku zakażenia jednego z rówieśników, wszyscy uczniowie musieliby wykonać szybki test na COVID-19. Obecnie obowiązek ten dotyczy jedynie osób niezaszczepionych - przypomniał grecki dziennik "Kathimerini".

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Korki na Zakopiance Zakopianka stoi. Olbrzymie korki w stronę Krakowa [ZDJĘCIA]

Grecja. Otwarcie szkół pozwoli kontrolować przebieg i rozwój COVID-19

Niki Kerameus, minister edukacji Grecji, przyznała w poniedziałek, że otwarcie szkół pozwoli skuteczniej kontrolować przebieg i rozwój epidemii wśród uczniów. - Możliwość przyjścia do szkoły i bycia monitorowanym jest dla uczniów korzystniejsze niż w przypadku, gdy są one zamknięte - powiedziała.

W Grecji odnotowuje się obecnie rekordową liczbę zakażeń. Na przestrzeni ostatnich dni dziennie koronawirusem zakażało się ponad 30 tys. osób. W kraju w pełni zaszczepiono 81 proc. populacji. 

jbw/ tebe/ (PAP)

Koronawirus: więcej informacji na temat sytuacji epidemiologicznej na stronie gov.pl

Szczepionka przeciw COVID-19 - zdjęcie ilustracyjne COVID-19 podstępnie atakuje dzieci. "Mamy ogromny wysyp PIMS"

Więcej o: