Koronawirus w Polsce. Waldemar Kraska: Wzrost liczby nowych przypadków. Mamy 11 670 zakażeń

W Polsce odnotowano 11 670 nowych przypadków zakażeń koronawirusem i zgony 433 osób - poinformował we wtorek wiceszef MZ Waldemar Kraska. Wiceminister zdrowia dodał, że w kraju potwierdzono 65 przypadków wariantu omikron.

- Jeżeli porównamy tydzień do tygodnia - to jest kolejny dzień, kiedy widzimy wzrost nowych przypadków. Dzisiaj to jest prawie 18 proc. więcej niż tydzień wcześniej. Na dzień dzisiejszy mamy 11 670 nowych zakażeń koronawirusem - powiedział we wtorek rano wiceminister zdrowia Waldemar Kraska na antenie Polsat News.

Zobacz wideo Na jakim etapie IV fali zachorowań jesteśmy? Ekspert wyjaśnia

Przed tygodniem, 28 grudnia, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 9 843 nowych przypadkach COVID-19 w Polsce, a więc o 1 827 mniej niż we wtorek 4 stycznia 2022 r. Kraska potwierdził też, że minionej doby MZ odnotowało zgony 433 chorych z SARS-CoV-2. Tydzień temu powiadomiono o śmierci 549 osób z COVID-19.

Więcej informacji o pandemii znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Kim Dzong UnKim Dzong Un: Korea Północna stoi w obliczu wielkiej walki na śmierć i życie [ZDJĘCIA]

Kraska: Omikron zdominuje deltę. "Mamy przygotowane plany na pojawienie się piątej fali"

Waldemar Kraska przekazał we wtorek, że do tej pory w kraju potwierdzono 65 przypadków wariantu omikron. Dzień wcześniej, gdy mówił o 52 przypadkach, podkreślił, że "może wydawać się to niedużo, ale jego [omikronu - red.] zakaźność i to, jak szybko się rozprzestrzenia w Europie Zachodniej, powinno budzić w nas niepokój". - I budzi, bo już mamy przygotowane plany na ewentualne pojawienie się piątej fali - zapewnił wiceszef MZ na antenie Programu I Polskiego Radia.

Koronawirus w Hiszpanii - zdjęcie ilustracyjneKoronawirus. Pierwsze przypadki gryporony w kolejnym kraju. Ekspertka ostrzega

Ocenił, że "wszystko na to wskazuje, że dość płynnie przejdziemy z czwartej fali w falę piątą". - Nowy wariant koronawirusa niestety jest bardzo zakaźny, bardzo szybko się rozprzestrzenia i prawdopodobnie także i u nas on dość szybko zdominuje wariant delta - stwierdził Kraska.

Koronawirus w Polsce.Nowe obostrzenia. Jakie restrykcje obowiązują teraz? [LISTA]

Więcej o: