Kobieta spędziła 5 godzin w toalecie w samolocie po pozytywnym teście na COVID-19. "To było szalone"

Pięć godzin spędziła w samolotowej toalecie pochodząca z USA Marisa Fotieo, która postanowiła się tam samoizolować, gdy test wykonany w trakcie lotu na Islandię wykrył w jej organizmie koronawirusa - podał w piątek brytyjski dziennik "The Guardian".

Marisa Fotieo przyznała, że zaniepokoił ją nagły ból gardła. Badanie wykonała sama z pomocą zakupionego wcześniej testu na COVID-19, który zabrała w podróż z Chicago do Reykjaviku.

Zobacz wideo Na jakim etapie IV fali zachorowań jesteśmy? Ekspert wyjaśnia

USA. Pasażerka samolotu poddała się samoizolacji, by nie narażać współpasażerów

Po otrzymaniu pozytywnego wyniku, w obawie przed zakażeniem współpasażerów, zamknęła się w samolotowej toalecie, w której spędziła resztę lotu. - To było szalone doświadczenie, na pokładzie było 150 osób i bałam się, że kogoś zakażę - przyznała telewizji NBC News po wylądowaniu.

Załoga samolotu w czasie pięciogodzinnej samoizolacji dostarczała kobiecie jedzenie i napoje.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Dubaj (zdjęcie ilustracyjne)Dubaj. Hiszpanka nie może wrócić do domu przez prawo "kafala"

Nie jest jasne, czy Fotieo musiała zaprezentować test na obecność koronawirusa przed wejściem na pokład samolotu. W rozmowie z telewizją CNN powiedziała, że jest zaszczepiona dawką przypominającą, a celem podróży, w którą 20 grudnia udała się z bratem i ojcem, była Szwajcaria. Po wylądowaniu kobieta udała się do hotelu Czerwonego Krzyża w stolicy Islandii, gdzie spędziła 10-dniową kwarantannę.

Według danych Amerykańskich Centrów Kontroli i Prewencji Chorób średnia dzienna liczba nowych zakażeń z siedmiu ostatnich dni w USA wynosi 277 tys., co jest najwyższym poziomem od początku pandemii. Wskaźniki zgonów i hospitalizacji pozostają jednak względnie stabilne.

(PAP) jbw/ akl/

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Koronawirus w Polsce. Praca medyków (zdjęcie ilustracyjne)MZ: 13 601 zakażeń koronawirusem i 638 ofiar śmiertelnych

Więcej o: