Meksyk. Podróżni uziemieni na statku po wykryciu 69 zakażeń wśród załogi

Pasażerom statku wycieczkowego nie pozwolono zejść na ląd w porcie w stanie Jalisco w Meksyku po wykryciu 69 przypadków zakażenia koronawirusem wśród członków załogi - podał we wtorek 28 grudnia portal Euronews.
Zobacz wideo Tusk do Kukiza: Panie Pawle, ja właściwie nie mam żadnych wątpliwości, że pan także mógł być ofiarą podsłuchów

Pasażerowie statku Carnival Panorama mieli zejść na ląd w poniedziałek 27 grudnia w popularnym wśród turystów porcie Puerto Vallarta. Statek wypłynął 24 grudnia z Long Beach w Kalifornii, a na jego planowanej trasie znalazły się meksykańskie porty Mazatlan, Los Cabos i właśnie Puerto Vallarta.

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Meksyk. Pięć przypadków koronawirusa na statku Carnival Panorama przed wypłynięciem

Jeszcze przed wypłynięciem wśród członków załogi wykryto pięć przypadków zakażenia koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia stanu Jalisco poinformowało, że od tamtego czasu liczba wykrytych na pokładzie infekcji zwiększyła się do 69. Nie potwierdzono, czy wariant obecny na statku to omikron.

Zgodnie z protokołem turyści na statku byli proszeni o okazanie negatywnego wyniku testu antygenowego na obecność koronawirusa przed zejściem na ląd. Armator statku zdecydował jednak, że nikt nie powinien wysiadać i zrezygnował z przystanku w Puerto Vallarta. Carnival Panorama może pomieścić blisko 4 tysiące pasażerów i 1450 członków załogi.

USA monitoruje ponad 60 statków wycieczkowych 

Zaledwie kilka dni wcześniej, w czwartek 23 grudnia, cumowania w porcie w Jalisco odmówiono statkowi przewożącemu 1035 pasażerów i 874 członków załogi po tym, jak wśród załogantów wykryto 21 zakażeń.

Według danych amerykańskich Centrów Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) ponad 60 statków wycieczkowych jest monitorowanych przez władze USA po wykryciu na nich przypadków koronawirusa

Autorzy: kjm/ akl (PAP)

Koronawirus: więcej informacji na stronie gov.pl

Więcej o: