Szwecja. Firma stworzyła chip z paszportem covidowym. Umieszcza się go tuż pod skórą

Szwedzki startup stworzył microchip wszczepiany pod skórę, który ma zawierać dane paszportu covidowego. Chip ma być umieszczany na ramieniu i umożliwiać zeskanowanie go za pomocą telefonu.
Zobacz wideo Kowalski i Siarkowska zagłosują za projektem ws. paszportów covidowych?

Szwedzka firma technologiczna Dsruptive Subdermals, zajmująca się implantami stworzyła microchip pod skórę, który zawiera informacje o szczepieniach przeciwko COVID-19. Zeskanowany chip, ma wyświetlać covidowy certyfikat - informuje Insider

Konkurs Szopek Krakowski (zdjęcie ilustracyjne)=Ruszył Konkurs Szopek Krakowskich. Część z nich jest ogrodzona drutem

COVID-19. Microchip z paszportem covidowym pod skórę

Implant z chipem ma wymiary 2 na 16 milimetrów i kształt niewielkiej kapsułki, którą umieszcza się tuż pod skórą. W filmie dla szwedzkiej agencji newsowej AFP, dyrektor firmy Hannes Sjoblad, zaprezentował chip i jego działanie. Jak podkreślił, do zeskanowania go potrzebny jest mu telefonem z zainstalowaną aplikacją. Następnie na urządzeniu pojawia się PDF z paszportem covidowym. - Oznacza to, że jest on ciągle dostępny dla mnie lub kogokolwiek, kto potrzebuje mnie sprawdzić. Na przykład, gdy idę do kina czy centrum handlowego, ludzie będą mogli potwierdzić mój status, nawet jeżeli nie będę miał przy sobie telefonu - powiedział Sjoblad.

Więcej informacji ze Świata na stronie głównej Gazeta.pl

Z filmu AFP News Agency, możemy dowiedzieć się również, że implant kosztuje 100 euro. Jak informuje dyrektor Dsruptive Subdermals, chip jest pasywny i nie może zdradzić informacji o lokalizacji jego właściciela. Aktywuje się również dopiero po przyłożeniu do niego smartfonu. 

Certyfikat szczepienia przeciw COVID-19Restauracje chcą od gości tzw. paszportu covidowego. W Warszawie doszły cztery lokale

Szwecja. Nowe przepisy o paszportach covidowych

O nowych przepisach w sprawie paszportów covidowych w Szwecji poinformował brytyjski portal The Independent. Jak napisał na swojej stronie internetowej, od grudnia w Szwecji udział we wszystkich imprezach powyżej 100 osób wymaga posiadania paszportu covidowego. "Po tym ogłoszeniu liczba ludzi, którzy zdecydowali się na wszczepienie chipu pod skórę wzrosła: do tej pory około sześć tysięcy osób w Szwecji posiada chip umieszczony w dłoni" możemy przeczytać na serwisie. 

Więcej o: