Omikron w Polsce. Wojciech Andrusiewicz: Potwierdzono nowe przypadki, jest ich osiem

- Najnowsze dane wskazują, że w Polsce wykryto osiem nowych przypadków wariantu omikron koronawirusa z dwóch potwierdzonych wcześniej ognisk - w Warszawie i Gdańsku. W sumie to 15 zakażeń tym wariantem w naszym kraju - przekazał w Radiu Plus rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

- Świeże dane na dzisiejszy poranek, jeszcze nie komunikowane, mamy z dwóch ognisk, o których wcześniej informowaliśmy. Z ogniska szkolnego w Gdańsku i z ogniska przedszkolnego w Warszawie będziemy mieli kolejne przypadki. Już na 100 proc. potwierdzenie z tego ogniska szkolnego siedmiolatki z Gdańska mamy zarówno koleżankę, jak i mamę koleżanki już potwierdzoną z wariantem omikron. Znajdują się w izolacji i to jest już wpisane w GISAID - powiedział w czwartek rzecznik Ministerstwa Zdrowia.

Więcej informacji o pandemii koronawirusa znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Czy rząd słucha Rady Medycznej? Neumann: Rząd jej nie słucha, tylko gości od PR

- Teraz na wpis czeka kolejnych sześć przypadków z Warszawy z tego ogniska przedszkolnego. Tam są i dziadkowie, i rodzice tej dziewczynki oraz koleżanka - dodał Wojciech Andrusiewicz.

Zaznaczył, że te przypadki czekają na wpisanie do międzynarodowej bazy GISAID. Podsumował, że łącznie w Polsce wykryto dotąd 15 przypadków tego wariantu.

Autorka: Klaudia Torchała (PAP)

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl

Waldemar Kraska Koronawirus w Polsce. Waldemar Kraska: Niestety 616 osób przegrało walkę z COVID-19

Więcej o: