Koronawirus w Polsce. Waldemar Kraska: Niestety 616 osób przegrało walkę z COVID-19

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska podał najnowsze statystyki dotyczące pandemii koronawirusa w Polsce. Z jego słów wynika, że w ciągu ostatniej doby zmarło 616 osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2.

Waldemar Kraska był gościem programu "Sygnały dnia" w radiowej Jedynce. Wiceszef Ministerstwa Zdrowia powiedział, że "trend spadkowy zakażeń zdecydowanie już się utrwalił", ale "niestety 616 osób przegrało walkę z COVID-19".

- 482 osoby to osoby z chorobami współistniejącymi, ale 70 proc. z tej tragicznej liczby to osoby niezaszczepione - mówił polityk.

Zobacz wideo Czym skutkuje nieszczepienie się i pobłażanie takim zachowaniom? Ekspert tłumaczy

Kraska poinformował także, że w ciągu ostatniej doby potwierdzono 17156 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Jest to spadek o ok. 22 proc. tydzień do tygodnia. Wiceminister zaapelował także, aby szczepić się przeciw COVID-19, bo wszystko wskazuje na to, że czeka nas kolejna fala. 

Więcej informacji o pandemii koronawirusa znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Do sieci trafiło niesamowite zdjęcie zasypanych śniegiem TatrDo sieci trafiło niesamowite zdjęcie zasypanych śniegiem gór. "Zimowa bajka"

Koronawirus w Polsce. Waldemar Kraska: W 2022 roku  powinniśmy pożegnać się z pandemią

Wiceszef Ministerstwa Zdrowia mówił także o prognozach na kolejny rok. 

- Nadchodzący rok 2022 jest rokiem, kiedy powinniśmy pożegnać się z pandemią, takie są sygnały od ekspertów, którzy się tym zajmują. Mam nadzieję, że będzie to rok, kiedy zwalczymy epidemię, że przejdzie w uśpiony system, jak wirus grypy będzie sezonowa - stwierdził Waldemar Kraska. 

Przypomnijmy, że w środę 22 grudnia odnotowano najwyższą liczbę zgonów związanych z COVID-19 od początku czwartej fali. Tego dnia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci 775 osób zakażonych koronawirusem oraz 18 021 nowych przypadkach. Tydzień temu, 16 grudnia, stwierdzono 22 097 zakażeń koronawirusem oraz 592 z nim związanych.

Nauka zdalna (zdjęcie ilustracyjne)Nauka zdalna zostanie przedłużona? "Wszystkie scenariusze są możliwe"

Więcej o: