Czy nauka zdalna zostanie przedłużona? "Wszystkie scenariusze są możliwe"

Rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz wypowiedział się w środę na temat ewentualnego przedłużenia nauki zdalnej w szkołach. - Wszystkie scenariusze są możliwe; na dziś nie ma decyzji, by dzieci pozostawały dłużej w nauce zdalnej, ale patrzymy też na rozwój wypadków w zakresie omikrona w Polsce i w całej Europie - powiedział.
Zobacz wideo Czy nowe obostrzenia pomogą w walce z pandemią? Pytamy eksperta

Od poniedziałku do 9 stycznia 2022 r. nauka w szkołach odbywa się zdalnie, większość tego okresu to czas ferii. Rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz został zapytany podczas środowej (22 grudnia) konferencji prasowej, czy planowane jest przedłużenie nauki zdalnej.

Jarmark Świąteczny Toruń (zdjęcie ilustracyjne) Jarmarki świąteczne. Niemcy odpuszczają, Polacy celebrują. Ceny zwalają z nóg

Wojciech Andrusiewicz o przedłużeniu nauki zdalnej: Zobaczymy w tygodniu poświątecznym

Andrusiewicz przypomniał, że powrót uczniów do szkół planowany jest na 10 stycznia. - Okres na podjęcie decyzji jeszcze jest - zaznaczył. - Tak naprawdę zobaczymy w pierwszym tygodniu poświątecznym - dodał. -Wszystkie scenariusze są możliwe, na dziś nie ma decyzji, żeby dzieci pozostawały dłużej w nauce zdalnej, ale patrzymy też na rozwój wypadków w zakresie omikrona nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie - poinformował.

Przeczytaj więcej informacji o koronawirusie na stronie głównej Gazeta.pl

Kolęda (zdjęcie ilustracyjne) Kolęda 2022. Biskup elbląski zaleca księżom brać ze soba paszporty covidowe

Czwarta fala epidemii koronawirusa. Minister zdrowia zapowiedział obowiązek szczepień dla medyków

Zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji i nauki w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, od 20 grudnia 2021 r. do 9 stycznia 2022 r. obowiązuje ograniczone stacjonarne funkcjonowanie szkół podstawowych i ponadpodstawowych i wprowadzone w nich nauczanie z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Przedstawiciele resortu zdrowia zapowiedzieli na początku grudnia nowe obostrzenia w związku z pandemią COVID-19. Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział m.in. wprowadzenie od 1 marca obowiązku zaszczepienia się dla medyków. Rząd od 15 grudnia zmniejszył też limity osób w transporcie, restauracjach, kinach czy teatrach dla osób niezaszczepionych. Od poniedziałku do 9 stycznia zdalnie odbywa się też nauka w szkołach. (PAP)

Autor: Daria Kania/ dka/ mir/

Koronawirus: aktualne informacje i zalecenia na gov.pl

Więcej o: