Nowy Jork. 100 dolarów za trzecią dawkę szczepionki przeciw COVID-19

Nowy Jork. W obliczu rosnącej liczby zachorowań na COVID-19 z powodu wariantu koronawirusa omikron burmistrz miasta Bill de Blasio zaoferował 100 dolarów za zaszczepienie się dawką przypominającą szczepionki. Oferta jest aktualna do 31 grudnia.
Zobacz wideo Czy czeka nas atak Rosji na Ukrainę? Kwaśniewski: Sytuacja z Ukrainą jest trudna

Zdaniem burmistrza Nowego Jorku szczepienia przypominające są kluczowe w walce ze wzrostem przypadków zachorowań na COVID-19. De Blasio zauważył, że przyjęcie trzech dawek znacznie zwiększa zdolność do zwalczania wariantu Omikron.

"To sprawi, że poczujesz się o wiele bezpieczniej, o wiele lepiej, a jednocześnie będziesz miał trochę więcej gotówki w kieszeni" - zaznaczył de Blasio, cytowany przez lokalne radio 1010 WINS.

Tłumy na lotnisku Chopina w WarszawieTłumy przyjezdnych na lotnisku Chopina czekają na test na COVID-19

Nowy Jork. Domowy program szczepień dla tych, którzy nie mogą opuścić mieszkań

Dla tych, którzy nie mogą lub nie chcą opuścić swoich mieszkań, miasto będzie oferować trzecią dawkę w ramach domowego programu szczepień. Osoby, które otrzymają w ten sposób pierwszą, drugą lub trzecią dawkę, też mogą skorzystać z zachęty w wysokości 100 dolarów.

Burmistrz wyjaśnił, że 1,7 mln nowojorczyków pobrało już zastrzyki przypominające. Chciałby, aby ta liczba wciąż rosła w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Według naukowców omikron rozprzestrzenia się łatwiej niż inne szczepy

W Nowym Jorku od środy do soboty 42 600 osób uzyskało w testach na obecność COVID-19 wynik pozytywny. Dla porównania w całym listopadzie było ich mniej niż 35 800.

Naukowcy twierdzą, że omikron rozprzestrzenia się łatwiej niż inne szczepy koronawirusów, w tym Delta. W zeszłym tygodniu stanowił w Ameryce prawie trzy czwarte nowych zakażeń - podkreśla 1010 WINS.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

Koronawirus: więcej informacji na stronie gov.pl.

Hiszpania. Siedziba izby niższej (zdjęcie ilustracyjne)Hiszpania. COVID-19 w parlamencie. Ponad 50 deputowanych na kwarantannie

Więcej o: