Izrael. Rząd wprowadza szczepienia czwartą dawką. "Będziemy w czołówce", "doskonała wiadomość"

Premier Izraela Naftali Benet ogłosił we wtorek, po konsultacji z panelem ekspertów medycznych, że wszyscy Izraelczycy w wieku powyżej 60 lat, personel medyczny oraz osoby z obniżoną odpornością, będą mieli prawo do czwartej dawki szczepionki przeciwko COVID-19.

"Obywatele Izraela jako pierwsi na świecie otrzymali trzecią dawkę szczepionki przeciwko COVID-19, będziemy w czołówce także z czwartą dawką" - napisał w komunikacie prasowym izraelski premier, wzywając jednocześnie tych, którzy spełniają te kryteria, do zaszczepienia się. "Moje przesłanie brzmi - nie trać czasu, idź się zaszczepić" - zaapelował. 

Zobacz wideo Czym skutkuje nieszczepienie się i pobłażanie takim zachowaniom? Ekspert tłumaczy

Według premiera decyzja panelu ekspertów ds. pandemii o zatwierdzeniu czwartej dawki jest "doskonałą wiadomością, która pomoże nam przejść przez falę wariantu omikron, przytłaczającą świat". Czwartą dawkę będzie można podawać co najmniej cztery miesiące po trzeciej - poinformowało w oświadczeniu ministerstwo zdrowia Izraela.

Więcej informacji o pandemii koronawirusa znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Do sieci trafiło niesamowite zdjęcie zasypanych śniegiem TatrDo sieci trafiło niesamowite zdjęcie zasypanych śniegiem gór. "Zimowa bajka"

Izrael. Pierwszy zgon osoby zakażonej omikronem

We wtorek w Izraelu potwierdzono śmierć pierwszej osoby, zakażonej wariantem omikron. Centrum Medyczne Soroka w Beer Szebie wyjaśniło jednak, że zmarły pacjent, mający 60 lat, cierpiał na szereg poważnych wcześniej istniejących schorzeń.

Mężczyzna zmarł dwa tygodnie po przyjęciu na oddział koronawirusowy. W oświadczeniu szpitalnym stwierdzono, że "jego zachorowalność wynikała głównie z wcześniejszych chorób, a nie z infekcji dróg oddechowych, wywołanych przez koronawirusa".

Autor: zm (PAP)

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl

Koronawirus w Szwecji (zdjęcie ilustracyjne)Szwecja. Nowe obostrzenia jeszcze przed Bożym Narodzeniem. 9 nowych zasad

Więcej o: