Portugalia. Premier ogłosił nowe obostrzenia na okres Bożego Narodzenia i Nowego Roku

Premier Portugalii Antonio Costa ogłosił we wtorek nowe restrykcje na okres świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Jak wyjaśnił szef socjalistycznego gabinetu, są one formą przeciwdziałania nasilającej się w tym kraju szóstej fali pandemii koronawirusa.

Costa wskazał, że w ciągu ostatnich kilku dni liczba dobowych zakażeń przekraczała w kraju 5 tys. przypadków, co uznał za wysoki poziom.

Zobacz wideo Czy rząd słucha Rady Medycznej? Neumann: Rząd jej nie słucha, tylko gości od PR

Nowe obostrzenia w Portugalii. Limity w gastronomii, wymóg negatywnego wyniku testu w hotelach

Premier zaznaczył, że wraz z licznymi zachorowaniami na COVID-19 rząd zdecydował się na wprowadzenie limitów w czasie pracy lokali gastronomicznych, placówek rozrywki oraz handlu pomiędzy 25 grudnia a 9 stycznia. Zamknięte zostaną wówczas bary i dyskoteki. W okresie tym, jak wyjaśnił Costa, wszyscy pracownicy urzędów i firm, którzy nie mają bezpośredniego kontaktu z petentami, powinni przejść na system pracy zdalnej. Do 10 stycznia odwołano też wszelkie zajęcia w szkołach.

Więcej informacji o pandemii koronawirusa znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Do sieci trafiło niesamowite zdjęcie zasypanych śniegiem Tatr Do sieci trafiło niesamowite zdjęcie zasypanych śniegiem gór. "Zimowa bajka"

Premier dodał, że od 25 grudnia w portugalskich hotelach będą wymagane aktualne negatywne testy na COVID-19. Dokument ten ma upoważniać do wstępu również na śluby i przyjęcia z okazji chrztu, jak też na wydarzenia kulturalne oraz sportowe. Costa sprecyzował, że 24 i 25 grudnia, a także pomiędzy 30 grudnia a 1 stycznia bez negatywnego testu na COVID-19 nie będzie też można wchodzić do kasyn, restauracji oraz na zabawy świąteczno-noworoczne.

Z Lizbony Marcin Zatyka (PAP)

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl

Koronawirus w Szwecji (zdjęcie ilustracyjne) Szwecja. Nowe obostrzenia jeszcze przed Bożym Narodzeniem. 9 nowych zasad

Więcej o: