Nauka zdalna. Czy uczniowie wrócą do szkół 10 stycznia? "Decyzja między Nowym Rokiem a Trzech Króli"

Sekretarz stanu w ministerstwie edukacji Włodzimierz Bernacki przypuszcza, że decyzja o tym, czy uczniowie wrócą do szkół 10 stycznia, zapadnie w tygodniu poprzedzającym, czyli między Nowym Rokiem a świętem Trzech Króli.

- Wydaje się, że ta decyzja dotycząca powrotu 10 stycznia zapadnie w tygodniu poprzedzającym, czyli między Nowym Rokiem a świętem Trzech Króli. Dziś jest za wcześnie - powiedział wiceminister Bernacki w poniedziałek na antenie Radia Kraków.

Więcej informacji o pandemii koronawirusa znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Dominika Lasota: Apelowaliśmy do MEN, żeby rzetelna edukacja klimatyczna stała się częścią programu nauczania

Wiceminister edukacji: O omikronie wiemy wiele i niewiele 

Według niego dane, które spływają do ministerstwa, są uspokajające - w piątek w trybie stacjonarnym pracowało 83 proc. szkół ponadpodstawowych i 78 proc. podstawowych. - Mamy do czynienia z podnoszeniem się liczby szkół działających normalnie. Ze względu na święta Bożego Narodzenia zdecydowano, żeby szkoły przeszły w tryb zdalny - przypomniał.

Kraków. Protest przeciwko 'lex TVN', 19 grudnia 2021 r. "Lex TVN". Protesty w Krakowie i Częstochowie już się odbyły [ZDJĘCIA]

Zdaniem Bernackiego decyzja o przejściu w okresie świątecznym na naukę zdalną wynika m.in. z rozprzestrzeniania się nowego wariantu koronawirusa, omikronu. - Na temat nowej odmiany wiemy wiele i niewiele. Niewiele, bo nie znamy wszystkich skutków i tego, jaki ten wirus będzie miał wpływ na nasze funkcjonowanie. Wiemy, że objawy są nieco inne niż klasycznego koronawirusa. Badania trwają. Mamy kilka przypadków w Polsce. Trzeba zachować bezpieczeństwo - zaapelował wiceminister.

Autor: Rafał Grzyb (PAP)

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl

Koronawirus w USA USA. Zmarła pierwsza osoba zakażona omikronem. Duży przyrost zakażeń

Więcej o: